Widżet z grą w Chromie na iPhone’a

Mobilna przeglądarka internetowa Google Chrome posiada grę z dinozaurem jako widżet na iPhone’a – teraz możesz otwierać ją z ekranu głównego.

Dinozaur w Chrome - widżet na iOS-a (iPhone)

Najnowsza wersja przeglądarki Google Chrome posiada nowe widżety dla iPhone’a, aby ułatwić szybkie wyszukiwanie i udostępnianie innych funkcji. Oficjalny widżet można dodać do ekranu głównego po zainstalowaniu aplikacji Chrome.

Przeczytaj także: Chrome 90 domyślnie używa HTTPS zamiast HTTP

Podczas gdy Dysk Google i Google Fit od jakiegoś czasu mają już swoje widżety, Google ogłosiło, że Chrome i Kalendarz otrzymają obsługę widżetów w 2021 roku. Wraz z wydaniem wersji Chrome 90.0.4430.78 na urządzenia z systemem iOS pojawiły się widżety dla przeglądarki Chrome.

Obecnie są 3 odmiany widżetów Chrome’a pod iOS-em:

  • Szybkie działania, w tym wyszukiwanie, wyszukiwanie głosowe, otwieranie strony w nowej karcie, w trybie incognito i skanowanie kodów QR,
  • Szukaj – kompaktowy widżet paska wyszukiwania,
  • Gra z dinozaurem w Chromie – otwiera grę z dinozaurem z ekranu głównego.
Nowe widżety w przeglądarce Google Chrome na iPhone'a

Dodanie widżetu Google Chrome do ekranu głównego iPhone’a odbywa się tak samo, jak w przypadku każdego innego widżetu. Z ekranu głównego wystarczy przesunąć palcem od lewej do prawej, wybrać przycisk Edycja, następnie znak plusa ✚ w lewym górnym rogu i na liście aplikacji wybrać przeglądarkę Chrome, aby zobaczyć wszystkie dostępne widżety do wyboru.

źródło: Chrome | Apple