Punkty szczepień w Polsce na Mapach Google

Od teraz w Mapach Google i wyszukiwarce można szybko i łatwo znaleźć informacje na temat lokalizacji i dojazdu do punktów szczepień przeciwko COVID-19.

Punkty szczepień COVID-19 w Polsce na Mapach Google

Od początku pandemii firma Google stara się, aby wszystkie jej produkty pomagały użytkownikom w znalezieniu wiarygodnych informacji o koronawirusie, aby mogli lepiej zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie swoich rodzin i bliskich. Aby pomóc dostosować się do tej nowej normalności, Google uruchomiło alert SOS w wyszukiwarce, a także dodało do Map Google prawie 250 nowych funkcji i ulepszeń, w tym warstwę danych COVID.

Teraz, gdy zwiększane są wysiłki w zakresie szczepień, Google szuka nowych pomysłów na wspieranie użytkowników w nawigowaniu tego procesu. Polska jest jednym z pierwszych krajów w Europie, w którym można sprawdzić w wyszukiwarce i na Mapach lokalizacje punktów szczepień przeciwko COVID-19. Wcześniej funkcja ta została uruchomiona między innymi w USA, Kanadzie, Indiach i Francji. 

Dostępność punktów szczepień na Mapach wprowadzone zostało we współpracy z Narodowym Programem Szczepień. Dane o tych lokalizacjach będą regularnie aktualizowane.

Lokalizacje punktów szczepień przeciwko COVID-19 w wyszukiwarce Google

źródło: Google Polska