Nowy zestaw LEGO z kultowego serialu „Przyjaciele”

LEGO® właśnie ogłosiła, że niebawem do sprzedaży trafi nowy zestaw LEGO Friends Apartments. To prawdziwa gratka dla fanów kultowego serialu telewizyjnego „Przyjaciele” – po złożeniu zestawu składającego się z 2048 elementów powstaną nowojorskie apartamenty Moniki i Rachel oraz Chandlera i Joey’a.

LEGO Friends The Apartments (#10292)

Któż nie zna lub nie słyszał o amerykańskim serialu komediowym Przyjaciele? Od połowy lat 90. bawiły się przy nim do łez miliony ludzi na całym świecie. W ponad 100 krajach wyświetlono 10 sezonów, czyli niemal 240 odcinków. Ostatni oglądało ponad 50 milionów osób! Przyjaciele byli również wielokrotnie nagradzani, byli m.in. laureatem Złotego Globu i otrzymali 6 nagród Emmy. Nic więc dziwnego, że producent legendarnych klocków postanowił stworzyć kolejny zestaw inspirowany tym niekwestionowanym liderem wśród produkcji telewizyjnych. Poznajcie zestaw LEGO Friends Apartments (Mieszkania z serialu Przyjaciele, zestaw numer #10292)!

W odwiedzinach u Przyjaciół

Po udanym debiucie w 2019 roku pierwszego z zestawów nawiązującego do popularnego serialu Przyjaciele, LEGO Ideas Central Perk, przyszedł czas na zestaw LEGO Friends Apartments. Tym razem znajdą się w nim elementy nawiązujące do ulubionych scen – Monica z indykiem na Święto Dziękczynienia, kajak, który był jedynym meblem u Joey’a i Chandlera czy domek dla lalek Phoebe, który stanął w płomieniach.

Inne rekwizyty, które znajdują się w zestawie, to m.in. urządzenie do szturchania, Gladys, czyli upiorne dzieło sztuki Phoebe, spadający na podłogę sernik, pies Pat czy pisklę i kaczka. Fani będą mogli poczuć się jak prawdziwi reżyserzy w studiu filmowym i dzięki odpowiednio ustawianym światłom wyeksponować oba mieszkania – osobno lub z łączącym je korytarzem. 

Dodatkowo w zestawie są minifigurki całej grupy przyjaciół, niektóre z ich w najbardziej zapadających w pamięć strojach – Rachel w pamiętnej spódnicy w kratę, Ross w przyciasnych skórzanych spodniach, Monica w fartuchu, Phoebe o klasycznym „kwiatowym” wyglądzie, Chandler w garniturze i designerskim krawacie oraz Joey we wszystkich ubraniach Chandlera. Po raz pierwszy będzie też minifigurka Janice w jaskrawym stroju.

W poszukiwaniu inspiracji

Anderson Ward Grubb, projektant LEGO, przyznał, że po sukcesie poprzedniego zestawu pojawił się pomysł, aby odtworzyć kolejne słynne miejsce w dowodzie uznania dla tego kultowego programu telewizyjnego.

Pracowaliśmy na podstawie zdjęć z planu, a także wielokrotnie oglądaliśmy mnóstwo odcinków, aby uchwycić jak najwięcej kultowych momentów. Jednym z zabawnych wyzwań było ustalenie, jak odwzorować niektóre elementy, które zmieniają się w trakcie programu i pojawiają się tylko w niektórych odcinkach. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć czy fani je dostrzegą

Zestaw LEGO® Friends Apartments będzie dostępny od 19 maja wyłącznie dla członków programu LEGO VIP, a do sprzedaży w sklepach LEGO i na oficjalnej stronie internetowej trafi 1 czerwca 2021 roku. Cena zestawu to 699,99 zł.

źródło: LEGO Polska