Google wprowadza Gboard na smartwatche z systemem Wear OS

Firma Google potwierdziła dzisiaj, że aplikacja klawiatury Gboard jest teraz dostępna dla wszystkich smartwatchów z systemem Wear OS.

Aplikacja GBoard na Wear OS

Wear OS nie jest najlepszym produktem giganta, ale Google nadal rozwija swój system operacyjny dla urządzeń wearables z nowymi funkcjami i ulepszeniami. Po dostarczeniu dużej aktualizacji na początku tego roku, Google wprowadza teraz jedną z najpopularniejszych aplikacji klawiatury dla urządzeń z Androidem do systemu Wear OS.

Nowa aplikacja powinna ułatwić użytkownikom smartwatcha wpisywanie wiadomości lub wyszukiwanie nowych aplikacji, bezpośrednio na smartwatchu.

Dla tych, którzy do tej pory nie używali klawiatury Gboard, warto zauważyć, że ta aplikacja klawiatury obsługuje wiele metod wprowadzania tekstu. Na przykład możesz użyć tradycyjnego układu klawiatury QWERTY, a także wprowadzania gestów i poleceń głosowych, aby zapewnić obsługę bez użycia rąk.

Ponadto aplikacja klawiatury Google’a zawiera ulepszone sugestie i poprawki, co oznacza, że ​​przewijalne sugestie słów oferują więcej opcji, gdy użytkownik aktywnie pisze.

Wreszcie Gboard obsługuje wiele języków, więc możesz przełączać się między językami klawiatury bezpośrednio z aplikacji. Aby przełączać się między językami, wystarczy dotknąć skrótu u dołu ekranu. Pamiętaj, że Gboard obsługuje tylko te języki, które są już obsługiwane przez Wear OS.

źródło: Google