Poznaj możliwości wzmacniacza sieci Wi-Fi ME30 od Mercusys

Dzięki uniwersalnemu wzmacniaczowi sieci bezprzewodowej ME30 od Mercusys łatwo rozszerzysz zasięg Wi-Fi w swoim domu do łacznej prędkości 1,2 Gb/s.

Wzmacniacz sygnału sieci Wi-Fi ME30 Mercusys

Mercusys jest marką należącą do firmy TP-Link, która słynie z urządzeń i akcesoriów sieciowych takich jak routery Wi-Fi, karty sieciowe, wzmacniacze sygnału, punkty dostępowe czy przełączniki SOHO. Misją Mercusys jest prosta i takie są jej urządzenia – wszystko polega na tym, aby włączyć urządzenie i wszystko od razu działało. Użytkownicy nie muszą mieć specjalistycznej wiedzy, aby skonfigurować router lub wzmacniacz firmy i od razu mogą cieszyć się dostępem do internetu i doskonałym zasięgiem Wi-Fi. Uniwersalny wzmacniacz sygnału sieci bezprzewodowej ME30 od Mercusys (tzw. repeater) spełnia założenia prostoty i jakości – w zasadzie wystarczy włączyć go do gniazdka i nacisnąć jeden przycisk. Przyjrzyjmy się zatem jak to jest w praktyce i co oferuje ME30?

Sprawdź także: Jak łatwo rozszerzyć sieć Wi-Fi w domu za pomocą systemu Mesh?

Mierzący zaledwie 11 cm biały wzmacniacz (17 cm z antenkami) jest bardzo estetyczny i dyskretny – po włożeniu go do gniazdka nie zajmuje wiele więcej miejsca niż popularne elektryczne odświeżacze powietrza. Na przedniej obudowie znajduje się jedynie logo Mercusys i wielokolorowa dioda, która pomaga znaleźć najlepszą lokalizację dla urządzenia i tym samym uzyskać optymalny zasięg sieci. W dolnej części urządzenia umieszczono dyskretne gniazdo Ethernet (10/100 Mb/s), które zapewnia szybkie połączenia przewodowe dla komputerów, IPTV czy konsoli do gier.

Wzmacniacz ME30 wzmacnia sieć Wi-Fi do łącznej prędkości 1200 Mb/s – do 867 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Można dzięki temu odtwarzać filmy w jakości 4K w salonie czy też grać w gry online w zaciszu swojego pokoju, nie martwiąc się o zasięg sieci w odległych od routera zakątkach domu.

do 867 Mb/s

300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz + 867 Mb/s w paśmie 5 GHz łączna prędkość do 1200Mb/s

port Ethernet

port 10/100 Mb/s zapewnia szybkie połączenia przewodowe

WPS

wielokolorowy wskaźnik siły sygnału sieci bezprzewodowej pomaga znaleźć optymalną lokalizację dla wzmacniacza

Wi-FI

współpracuje z każdym routerem bezprzewodowym oraz bezprzewodowym punktem dostępowym

Jak rozszerzyć sieć Wi-Fi za pomocą wzmacniacza ME30?

Aby korzystać z rozszerzonej sieci Wi-Fi, przy użyciu wzmacniacza sieci bezprzewodowej ME30 od Mercusys, wystarczy podłączyć go do gniazdka elektrycznego i przy użyciu przycisku WPS połączyć w dwóch krokach z siecią domową. W tym celu wystarczy tylko nacisnąć przycisk WPS na routerze, a następnie przycisk WPS na wzmacniaczu. To wszystko!

Krok 1:Naciśnij przycisk WPS na routerze, a następnie przycisk WPS na urządzeniu ME30.
Krok 2:Umieść wzmacniacz w najbardziej optymalnym, aby mieć jak najlepszą wydajność sieci.

Opis elementów ME30 Mercusys

Specyfikacja techniczna ME30

porty1 port RJ45 10/100 Mb/s
przyciskiRESET/WPS
wymiary112 × 84,7 × 39 mm
liczba anten2
częstotliwość i maks. prędkość5 GHz: do 867 Mb/s
2,4-2,5 GHz: do 300 Mb/s
standardy sieciIEEE 802.11a/n/ac 5 GHz, IEEE 802.11b/g/n 2,4 GHz
bezpieczeństwoWPA-PSK/WPA2-PSK
pobór mocy 9,2 W

Czy warto kupić wzmacniacz sieci Wi-Fi ME30?

Polecane przez mobiRANK.pl (sticker small)

ME30 to nie tylko bezprzewodowy wzmacniacz sygnału, można podłączyć do niego kabel Ethernet, aby przekształcić sygnał przesyłany przewodem na sygnał bezprzewodowy, dwupasmowego punktu dostępowego.

Naścienny wzmacniacz sygnału ME30 ma także regulowane anteny, dzięki czemu zwiększa zasięg sieci routera Wi-Fi, eliminując w ten sposób tzw. martwe strefy w pomieszczeniach, do których nie dociera sygnał z routera.

Niewątpliwą zaletą tego wzmacniacza jest prostota i uniwersalność – można z łatwością zmieniać jego położenia – a konfiguracja jest tak samo łatwa jak podłączenie go do prądu. Dodatkową zaletą jest oczywiście niska cena!

Gdzie i za ile kupić wzmacniacz RE365?

Repeater ME30 od Mercusys

Mercusys ME30

od 75,00 zł

stan na 6 MAJA 2021 r.

źródło: opracowanie własne