AGD firmy Cecotec dostępne w polskich sklepach

W lutym tego roku hiszpański producent urządzeń AGD – firma Cecotec – wkroczył na polski rynek, oferując swoje produkty w dużych sklepach sieciowych a także małych sklepach internetowych.

Cecotec - Everybody Tech

Minęło już ponad dwa tygodnie od oficjalnego wejścia firmy Cecotec na polski rynek. Urządzenia hiszpańskiej marki rodzinnej produkowane są w Europie od 1995 roku, a dystrybutorem w Polsce jest firma 4cv. Ponad 750 produktów gospodarstwa domowego można kupić w dużych sieciach, w internecie oraz mniejszych sklepach internetowych. Firma skupia się głównie na urządzeniach do sprzątania (m.in. promowane przez firmę roboty sprzątające Conga), do kuchni, higieny osobistej oraz fitness, ale oferta wciąż jest poszerzana. Cecotec stara się zachować równowagę między jakością i ceną, dzięki czemu cieszy się dużą popularnością w Hiszpanii, a teraz zamierza trafić także do serc Polaków i nie tylko. Czy mu się to uda?

Postanowiliśmy sprawdzić jakość i działanie jednego z tańszych urządzeń firmy, niezbędnego w każdej kuchni – planetarnego robota kuchennego CECOTEC Cecomixer, którego kupić można w polskiej dystrybucji już od 199 zł.

Cecotec Cecomixer Easy

Cecotec Cecomixer to kuchenny robot planetarny o mocy 250 W, 6 poziomami prędkości i 3-litrową misą ze stali nierdzewnej. Zawiera zestaw mieszadeł i spirali do mieszania ciasta. Jest to typowy robot do użytku domowego, który oferuje wszystkie niezbędne funkcje do ugniatania, miksowania, mieszania, ubijania i emulgowania.

Posiada 6 poziomów mocy, które są zdecydowanie silniejsze niż w zwykłym robocie ręcznym i łatwo można dostosować prędkość do potrzeb każdego przepisu. Ruch planetarny jest ustawiany manualnie za pomocą suwaka u podstawy misy, za pomocą którego można wybrać, czy pozostawić miskę w stałej pozycji, czy nadać jej ruch orbitalny.

Obudowa wykonana jest z dobrej jakości plastiku, utrzymana w klasycznej stylistyce vintage z chromowanymi detalami, dzięki czemu urządzenie dobrze prezentuje się w każdej kuchni.

Robot kuchenny planetarny CECOTEC Cecomixer 4041

Trzylitrowa misa ze stali nierdzewnej wystarczy z pewnością do dużych ilości ciasta, kremów, lodów i innych potraw, do których wykorzystujemy mikser. Jak podaje producent, w mikserze zastosowano wzmocniony silnik, co daje się odczuć podczas pracy urządzenia. W tym niewielkim robocie zastosowano także system bezpieczeństwa, który chroni silnik przed przegrzaniem, aby zapewnić maksymalną żywotność maszyny. System powoduje przerwanie procesu, gdy silnik osiągnie wysokie temperatury i pozwala na ponowne uruchomienie dopiero po ostygnięciu.

Robot Cecomixer to przykład jednego z najbardziej budżetowych urządzeń, więc jego działanie jest tym bardziej sporym zaskoczeniem. Zrobienie bitej śmietany, lub utarcie żółtek zajmuje mu zaledwie chwilę, więc zgodnie z filozofią demokratyzacji technologii, świetnie poradzono sobie zarówno z designem i mechaniką.

Ciekaw jestem jak radzą sobie inne urządzenia tego producenta, które są z nieco wyższej półki – ale skoro tani mikser potrafi zaskoczyć, to myślę, że po droższych produktach można się spodziewać jeszcze więcej! Hasłem firmy Cecotec jest EVERYBODY TECH – co oznacza, że jego technologia dostępna jest dla każdego – dla mniej i bardziej wymagających klientów, którzy szukają urządzeń AGD codziennego użytku.

Które produkty Cecotec są najpopularniejsze?

Najbardziej rozpoznawalnymi i najlepiej sprzedającymi się produktami marki Cecotec są urządzenia sprzątające z linii Conga – są to roboty odkurzające i myjące, odkurzacze pionowe oraz roboty do mycia okien. Roboty kuchenne Mambo z kolei świetnie radzą sobie na półkach z mikserami. W kategorii drobnego sprzętu AGD znajdują się także blendery, frytkownice beztłuszczowe, wagi kuchenne i łazienkowe, suszarki do włosów, prostownice i lokówki, golarki i wiele innych. 

Cecotec produkuje także doceniane przez klientów ekspresy do kawy, żelazka i parownice do ubrań, wentylatory, klimatyzatory, grzejniki, nawilżacze, osuszacze i oczyszczacze powietrza, grile elektryczne czy kuchenki mikrofalowe.

Gdzie można kupić sprzęty od Cecotec?

Obecnie najlepiej zrobić to online, na przykład wyszukując urządzenia wpisując w wyszukiwarce sklepu internetowego frazę Cecotec. Obecnie sprzęt hiszpańskiej marki znajdziesz w sklepach Media Expert, Morele, MaxElectro, al.to oraz w mniejszych sklepach internetowych.

źródło: artykuł partnerski