CEO Tile’a: „Witamy konkurencję ze strony Apple, ale uważamy, że musi być uczciwa”

Dyrektor generalny firmy Tile, dla której Airtagi są teraz najwieksza konkurencją, uważa, że Apple powinno udostępnić innym firmom w takim samym stopniu możliwości swoich platform.

Tile Stickers

Zaraz po tym, jak Apple ogłosiło swoje lokalizatory AirTag, dyrektor generalny Tile’a CJ Prober przekazał swoje obawy dotyczące konkurowania z Apple’em w przestrzeni śledzenia i powiedział, że Tile poprosi Kongres o zbadanie praktyk biznesowych Apple’a specyficznych dla Find My i trackerów przedmiotów. W tym tygodniu Prober udzielił wywiadu Bloombergowi, w którym dalej rozwinął skargi Tile’a dotyczące Apple’a i dlaczego uważa, że ​​Tile jest w gorszej sytuacji na platformach firmy Apple. Prober powiedział, że chociaż Tile „wita konkurencję” uważa, że ​​Apple postępuje nieuczciwie.

Tile wita konkurencję. Od 8 lat rywalizujemy z małymi firmami i z firmami z listy Fortune 50, więc cieszymy się z konkurencji ze strony Apple’a, ale uważamy, że musi to być uczciwe.

Prober twierdzi, że kiedy Apple „uruchomiło” Find My w 2019 roku, nastąpiły zmiany w systemie iOS, które utrudniły działanie Tile’a.

Jeśli spojrzeć na historię między firm Tile i Apple, mieliśmy bardzo symbiotyczny związek. Sprzedawali Tile w swoich sklepach, zostaliśmy wyróżnieni na WWDC 2019, a następnie uruchomili „Find My” w 2019 r., a zaraz po uruchomieniu aplikacji, która jest faktycznie konkurentem Tile’a, wprowadzili szereg zmian w swoim systemie operacyjnym, które bardzo utrudniły naszym klientom włączenie Tile’a. A potem, gdy to włączyli, zaczęli wyświetlać powiadomienia, które w zasadzie sprawiały, że Tile był uszkodzony.

Prober mówi o zmianach, które Apple wprowadziło w uprawnieniach usług lokalizacyjnych. Ze względów prywatności firma Apple przestała ułatwiać aplikacjom uzyskanie stałego dostępu do lokalizacji użytkownika. Aplikacje pod systemem iOS 13 nie mogły początkowo wyświetlać opcji „Zawsze zezwalaj” przy żądaniu dostępu do lokalizacji i trzeba było włączyć tę funkcję w aplikacji Ustawienia. Apple zaczęło także regularnie wysyłać klientom przypomnienia, informując ich, że ich lokalizacja jest używana.

Tile nie był zadowolony z tych zmian prywatności, która nastawiła Tile’a przeciwko Apple’owi, a Tile w 2019 roku wezwał Kongres do „wyrównania szans”.

Prober powiedział, że Apple uruchomił teraz konkurencyjne urządzenia dla Tile’a, które ma dostęp do wszystkich możliwości platformy, do których Tile nie ma dostępu – odwołując się do bezproblemowej aktywacji i technologii Ultra Wideband.

AirTagi w odróżnieniu od Tile’a mają przewagę, dzięki możliwościom platformy, do których nie mamy dostępu.

Firma Apple faktycznie uruchomiła sieć „Find My”, która zapewnia akcesoriom innych firm taki sam dostęp, jaki mają AirTagi, a akcesoria sieciowe „Find My” będą miały dostęp do układu U1 w modelach iPhone 11 i 12, podobnie jak w przypadku AirTagów. , ale Tile nie będzie mógł korzystać z sieci „Find My”, chyba że porzuci własną aplikację i infrastrukturę, czego prawdopodobnie nie chce zrobić.

Prober powiedział, że Tile „prosił o dostęp” do chipa U1 od czasu jego wprowadzenia w iPhonie, ale Apple odmówiło.

Jest za wcześnie, aby stwierdzić, czy AirTag wpłynie na sprzedaż Tile’a, ale Prober twierdzi, że Tile jest „dobrze wypozycjonowany” dzięki „bardzo zróżnicowanemu produktowi”, który jest dostępny na różnych platformach i w wielu formatach. Zasugerował, że Tile ma więcej zalet w stosunku do AirTagów.

Mamy wiele formatów. Nie potrzebujesz żadnego akcesorium, aby przymocować go do swoich rzeczy. Jesteśmy bardziej rozpoznawalni, mamy lepszy zasięg. Więc wiele nas wyróżnia. Cieszymy się z naszej pozycji konkurencyjnej, ale uważamy, że powinniśmy konkurować w taki sam sposób z Apple’em.

Według Probera Apple może wykorzystać zalety swojej platformy i udostępnić je każdemu, aby zapewnić bardziej wyrównane warunki konkurencji. Wezwał do wprowadzenia przepisów, które pozwolą na innowacje i konkurencję. „Powinniśmy konkurować uczciwie i bez nadmiernych podatków od deweloperów” – powiedział.

Pełny wywiad z Proberem można znaleźć w serwisie Bloomberg.

źródło: Bloomberg | macRumors