AirTag z dziurką? To sobie wywierć!

Możesz wywiercić otwór w AirTagu firmy Apple (ale prawdopodobnie nie powinieneś), aby przyczepić go do kluczy, zamiast kupować dodatkowy brelok na tracker.

Wiercenie dziurki w AirTagu

Czy chciałbyś, aby AirTag firmy Apple miał dziurę, abyś mógł przymocować go do kluczy bez dodatkowych opłat? Możesz to zrobić… jeśli chcesz stracić gwarancję i trochę zaryzykować. iFixit tradycyjnie rozebrał urządzenie na części i sprawdził, w którym miejscu można spróbować wywiercić dziurę w AirTagu pomimo gęsto upakowanej elektroniki. Aby to zrobić, najpierw musisz wyjąć baterię, aby nie naruszyć wewnętrznych elementów AiTaga.

Nie polecam jednak nikomu robić tego samemu. Możesz poważne uszkodzenie uszkodzić AirTaga, jeśli wiercisz dziurkę w złym miejscu. Dodatkowo każda dziura, co nie jest zaskakujące, uszkadza wodoodporność. Jest to jednak kolejny dowód na to, że Apple mogło dodać dziurę (choć małą), gdyby chciało.

Prześwietlone trackery Tile, Samsung Galaxy SmartTag i AirTag
Prześwietlone trackery Tile, Samsung Galaxy SmartTag i AirTag

Rozebranie AirTaga na części pokazuje również, jak mocno upakowane są te gadżety w porównaniu z ich rywalami. Tam, gdzie Tile Mate i Samsung Galaxy SmartTag mają konwencjonalne (choć małe) płytki drukowane z dużą ilością niewykorzystanego miejsca, Apple upycha moc obliczeniową swojego trackera w konstrukcję w kształcie pierścienia, która wciąż ma miejsce na wymienną baterię.

AirTag może być Twoim ulubionym lokalizatorem, jeśli chcesz czegoś stosunkowo dyskretnego, o ile korzystasz z ekosystemu Apple’a.

źródło: iFixit | Engadget