Apple może niedługo ogłosić Apple Music HiFi i AirPods 3. generacji

Pojawiły się kolejne plotki na temat uruchomienia w ciągu najbliższych tygodni słuchawek bezprzewodowych AirPods 3 oraz Apple Music ze streamingiem w jakości HiFi.

Apple Music HiFi

Powołując się na źródła z branży muzycznej, Hits Double Daily donosi, że w nadchodzących tygodniach Apple przygotowuje się do uruchomienia nowej jakości streamingu HiFi w usłudze Apple Music, który miałby pojawić się wraz z wypuszczeniem słuchawek AirPods trzeciej generacji.

Według raportu nowy plan, który będzie oferował strumieniowe przesyłanie muzyki w wysokiej jakości, będzie kosztował tyle samo, co miesięczna subskrypcja w planie indywidualnym. Spotify, najbardziej zaciekły konkurent Apple Music, ogłosił, że w drugiej połowie 2021 roku użytkownicy Spotify będą mogli „podnieść jakość dźwięku do Spotify HiFi i słuchać ulubionych piosenek zgodnie z zamierzeniami artystów”.

Raport mówi, że ogłoszenie nowego planu Apple Music HiFi i premiera słuchawek AirPods trzeciej generacji nastąpi w „nadchodzących tygodniach”. Apple planuje zorganizować konferencję WWDC dla deweloperów 7 czerwca i chociaż na konferencji w zeszłym roku nie ogłoszono żadnego sprzętu, możliwe jest ogłoszenie sprzętu podczas imprezy poświęconej oprogramowaniu.

Oczekuje się, że AirPodsy trzeciej generacji będą miały konstrukcję podobną AirPods Pro, ale nie będą miały pewnych funkcji „Pro”, takich jak aktywna redukcja szumów (ANC). Jeśli plotka jest prawdziwa, nowa wersja AirPodsów pojawia się na tle doniesień sygnalizujących, że Apple ogranicza produkcję AirPods z powodu malejącej sprzedaży.

źródło: Hits Double Daily | MacRumors