Konsola retro na kartridże Evercade VS od 28 maja

Firma Evercade stworzyła retro konsolę do telewizora o nazwie VS – akceptuje te same kartridże co wersja konsoli przenośnej Blaze, a do końca roku będzie w sumie aż 280 tytułów!

Konsola retro Evercade VR z 2021 r.

Brytyjska firma Blaze Entertainment wprowadziła na rynek Evercade VS, domową konsolę do gier w stylu retro, która używa oryginalnych kartridży do uruchamiania gier zamiast karty SD lub usługi online. Nowe urządzenie jest kontynuacją Evercade, oryginalnej ręcznej konsoli retrogamingowej Blaze wydanej w zeszłym roku. Urządzenie mobilne Blaze jest wyposażone w port HDMI, dzięki czemu można grać w stare tytuły Atari, Namco i innych firm na dużym ekranie. Jednak nie ma sposobu, aby używać go do gier wieloosobowych, nawet jeśli tytuł obsługuje tę funkcję. Wersja VS rozwiązuje ten problem, jeśli chcesz grać z przyjaciółmi i rodziną, pozwalając maksymalnie czterem osobom grać razem z lokalnym trybem dla wielu graczy za pomocą kontrolerów USB.

Może Ci się spodobać: Przenośna „retro” konsola i joystick od Atari z wbudowanymi 50 grami

Jeśli posiadasz już oryginalny Evercade i nie masz nic przeciwko zrzuceniu 100 EUR na wersję konsoli domowej, nie musisz się martwić, że Twoja kolekcja kartridży się zmarnuje! Konsola VS będzie obsługiwała prawie wszystkie firmowe kartridże Blaze, z wyjątkiem dwóch kolekcji Namco Museum, które są ekskluzywne i dostępne tylko w Europie.

Do konsoli można nawet włożyć dwa kartridże na raz, ponieważ urządzenie ma podwójną wnękę na kasety i interfejs, który może wyświetlać do 40 gier jednocześnie. W tej chwili Blaze Entertainment wydało ponad 260 gier na ponad 20 kartridżach, a planuje wydać jeszcze więcej w przyszłości.

Evercade VS jest zasilany czterordzeniowym procesorem 1,5 GHz, ma 512 MB pamięci DRAM i ma wyjście 1080p. Przechowuje stany zapisywania i ładowania w samym kartridżu, umożliwiając wznowienie postępów na urządzeniu podręcznym Evercade lub odwrotnie.

Evercade wydaje takze własne kontrolery, ale można będzie używać innych kontrolerów USB, w tym kontrolera Xbox Adaptive Controller, kontrolerów bezprzewodowych 8BitDo z bezprzewodowymi odbiornikami USB i prawdopodobnie wielu innych. Nawet konsola mobilna Evercade może służyć jako kontroler, jeśli kupisz kabel łączący. Konsola będzie zawierała kabel zasilający Micro USB, ale nie zasilacz. Nie będzie też zawierał kabla HDMI.

W przeciwieństwie do swojego mobilnego rodzeństwa, VS ma połączenie Wi-Fi do aktualizacji, a także do wszelkich przyszłych funkcji online, które Blaze zdecyduje się wprowadzić. Konsola będzie dostępna w przedsprzedaży od 28 maja 2021 roku za 99 USD, a jej dostawa rozpocznie się na początku listopada tego roku.

źródło: Engadget | Evercade