Jak oglądać 93. Galę Oscarów 2021?

Tradycyjnie już CANAL+ będzie emitowało relację z rozdania Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej® – w tym roku w nocy z 25 na 26 kwietnia.

Jak oglądać 93. gale Oscarów w 2021 roku?

Polscy widzowie, po raz kolejny, będą mogli stać się częścią tego niezwykłego wydarzenia, oglądając transmisja na żywo z 93. Gali Oscarowej® w nocy z 25 na 26 kwietnia 2021 roku na kanale CANAL+ PREMIUM oraz online w serwisie canalplus.com. Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej® to najważniejsze branżowe wyróżnienia, których zdobywcy na zawsze zapiszą się na kartach historii kina. Oscarowe studio wystartuje o godz. 2:00, a jego gospodarze – dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska i krytyk filmowy Błażej Hrapkowicz – będą na bieżąco komentować tę filmową noc.

Gala Oscarowa® będzie transmitowana z budynku stacji kolejowej Union Station w Los Angeles i z Dolby® Theater znajdującego się w Hollywood & Highland Center, oraz z międzynarodowych lokalizacji na całym świecie, poprzez łącza satelitarne.

We wtorek 27 kwietnia 2021 roku o godzinie 17:30, udostępniony zostanie w serwisie canalplus.com skrót gali. Podczas tegorocznego święta kina, Amerykańska Akademia Filmowa przyzna nagrody w 23 różnych kategoriach.

Wśród nominowanych 93. edycji Oscarów nie zabrakło także polskich akcentów:

  • Dariusz Wolski walczy o statuetkę za zdjęcia do filmu Nowiny ze świata Paula Greengrassa,
  • szansę na zwycięstwo ma również bośniacko-polska koprodukcja Quo vadis, Aida?, nominowana w kategorii „Najlepszy film międzynarodowy”.

W oczekiwaniu na pełną emocji Oscarową® noc, już dziś na canalplus.com widzowie obejrzeć mogą film Sound of Metal, który zdobył nominację w aż 6 kategoriach i ma szansę m.in. na Oscara za „Najlepszy film”. W kwietniu, w bibliotece serwisu znajdą sią również:

  • Jestem najlepsza. Ja, Tonya – Oscar w kategorii „Najlepsza aktorka drugoplanowa” dla Allison Janney),
  • Judy – statuetka dla „Najlepszej aktorki pierwszoplanowej” dla Renée Zellweger,
  • Gorący temat – nagrodzony za ”Najlepszą charakteryzację”,
  • zdobywca trzech statuetek 1917 – „Najlepsze zdjęcia” – Roger Deakins, „Najlepsze efekty specjalne”, „Najlepszy montaż dźwięku”.

W bogatym portfolio Platformy Canal+ fani kina znajdą także polskie filmy, stworzone we współpracy z CANAL+ Polska, które zostały docenione przez Amerykańską Akademię Filmową: nagrodzona Oscarem® Ida oraz nominowane w ubiegłych latach – Zimna Wojna i Boże Ciało.

Jeśli chcesz oglądać to wydarzenie za granicą – sprawdź, jakie są inne dostępne opcje.

źródło: Canal+