Bitcoin najszybciej osiągnął kapitalizację rynkową 1 bln USD

Bitcoin (BTC) osiągnął kapitalizację rynkową w wysokości 1 biliona dolarów w ciągu zaledwie 12 lat, co czyni go aktywem w historii, który najszybciej osiągnął ten cel.

Czas potrzebny do osiągnięcia kapitalizacji 1 bln USD (bitcoin i firmy technologiczne)

Wydaje się, że sentyment inwestorów do Bitcoina (BTC) jest skrajnie zwyżkowy, a wartość aktywów zwiększyła kapitalizację rynkową o około 500 miliardów dolarów tylko w 2021 roku. Świat posuwa się naprzód w przyspieszonym tempie. Historycznie rzecz biorąc, minęło wiele dziesięcioleci, zanim wielkie firmy osiągnęły wartość 1 biliona dolarów. W przypadku bitcoina osiągnięcie takiego kamienia milowego zajęło zaledwie 12 krótkich lat.

Aby spojrzeć na to z odpowiedniej perspektywy, przyjrzyjmy się, ile czasu zajęło największym amerykańskim firmom technologicznym osiągnięcie kapitalizacji rynkowej równej 1 bilion dolarów.

zasóbczas do osiągnięcia
wartości 1 bln $
obecna wartość rynkowa
Microsoft44 lata1,9 bln
Apple42 lata2,2 bln
Amazon24 lata1,7 bln
Google21 lata1,5 bln
Bitcoin12 lat1,1 bln
Wartości rynkowe na 12 kwietnia 2021 r.

Ekstremalnie sentymentalny

Bitcoin był przedmiotem powszechnego zamieszania na rynkach. Na początku 2021 roku kryptowaluta miała skromniejszą kapitalizację rynkową wynoszącą 500 mld dolarów, ale od tego czasu zyskała ponad kolejne 500 miliardów dolarów. Atak nagłówków gazet przyczynił się do wyjątkowo pozytywnego nastroju inwestorów, w tym:

  • Prezesi zaczynają wykazywać zainteresowanie
    Elon Musk i Jack Dorsey dokonali znacznych inwestycji w bitcoina – odpowiednio za pośrednictwem Tesli i Square. Szacuje się, że zysk z inwestycji w bitcoiny o wartości 1,5 miliarda dolarów Tesli był większy niż zyski z całej ich działalności w 2020 roku.
  • Nowe fundusze ETF na bloku
    Wiele funduszy ETF Bitcoin zostało niedawno zatwierdzonych przez kanadyjskie organy regulacyjne, a niektóre z nich zostały już wprowadzone na giełdę w Toronto (TSX). Przez wiele lat Greyscale Bitcoin Trust (GBTC) był jedynym łatwo dostępnym narzędziem inwestycyjnym na rynkach akcji, które miało ekspozycję na BTC.
  • Instytucje finansowe wreszcie się przyłączają?
    Mastercard, Visa i Bank of New York Mellon wydały oświadczenia mające na celu ułatwienie klientom korzystania z kryptowalut.

Ile do następnego biliona?

Przyszłe prognozy dotyczące ceny bitcoinów prowadzą do bardziej ekstremalnych i rozszerzających się celów cenowych. Dzisiejsze przyspieszone tempo zmian sprawia, że ​​wiele firm Big Tech zbliża się już do kolejnego biliona wartości.

Czy bitcoin pójdzie w ich ślady?

źródło: VisualCapitalist