Apple zapowiedziało serial „1971: The Year That Music Changed Everything”

Cofnij się o 50 lat wstecz, aby zagłębić się w 1971 rok, w którym muzyka zmieniła wszystko – nowy serial dokumentalny „1971: The Year That Music Changed Everything” już 21 maja na Apple Tv+.

Serial dokumentalny „1971: The Year That Music Changed Everything” (Apple TV+)

Fani muzyki radujcie się! Serial dokumentalny 1971: The Year That Music Changed Everything o 1971 roku, w którym muzyka zmieniła wszystko pojawi się na Apple TV+ w piątek 21 maja 2021 roku. Serial pozwoli nam przypomnieć sobie muzyków i utwory, które ukształtowały kulturę i politykę 50 lat temu. 1971: Rok, w którym muzyka zmieniła wszystko będzie składał się z ośmiu odcinków.

Może Cię zainteresować także: Apple TV+ doda w tym roku do biblioteki ponad 20 tytułów

Serial poświęcony jest artystom i piosenkom, których nadal słuchamy, w tym utwory takich artystów i zespołów jak: The Rolling Stones, Aretha Franklin, Bob Marley, Marvin Gaye, The Who, Joni Mitchell, Lou Reed i nie tylko. Ale serial 1971 to nie tylko muzyczna retrospektywa – twórcy pokazują jak na te ikony wpłynęła historia, która ich otacza, i jaki z kolei miały wpływ na wydarzenia.

Producentami wykonawczymi serialu są zdobywcy Asif Kapadia (Amy, Senna) i James Gay-Rees (Amy, Senna, Exit Through the Gift Shop).

Apple TV+ ma już wiele muzycznych produkcji dokumentalnych

1971 to będzie tylko muzyczny serial dokumentalny w serwisie streamingowym Apple. Już w 2021 roku ukazał się jeden z filmów pt. Billie Eilish: The World’s a Little Blurry. W 2020 roku Beastie Boys opowiedzieli o klasycznej grupie rapowej i Letter to You Bruce’a Springsteena. W niedalekiej przyszłości pojawi się także Black & Blues: The Colourful Ballad of Louis Armstrong.

źródło: Apple Newsroom