Czy zobaczymy multikolorowe komputery iMac?

Tim Cook opublikował na Twitterze zdjęcie przedstawiające tęczową scenę Apple’a – czy to może być wskazówką przed dzisiejszym wydarzeniem specjalnym firmy?

Tęczowa scena - amfiteatr w Apple Campus

Tęczowy amfiteatr zaprojektowany został przez zespół projektantów przemysłowych Apple’a, pod kierownictwem Jony’ego Ive’a. Tęczowa scena – ozdobiona kolorami z klasycznego logo firmy Apple – zadebiutowała w maju 2019 roku. W tym roku została wykorzystana podczas koncertu Lady Gagi dla pracowników Apple. Ponieważ wielu pracowników Apple’a pracuje obecnie w domu, koncert po dzisiejszym wydarzeniu wydaje się mało prawdopodobny. Niemniej jednak Tim Cook – który zamieścił na Twitterze zdjęcie tęczowej sceny – jest w wyraźnie imprezowym nastroju.

Jest piękny wiosenny poranek na #AppleEvent! Do zobaczenia wkrótce– napisał na Twitterze dziś rano, przed wydarzeniem Apple Spring Loaded.

Podobnie jak w przypadku zaproszeń na imprezy Apple’a, obserwatorzy prawdopodobnie odczytają szczegóły w tweecie Cooka. Gdybym musiał zgadywać, można by wywnioskować, że obraz jest zapowiedzią dla rzekomo przeprojektowanych komputerów iMac firmy Apple, które według doniesień będą dostępne w różnych kolorach.

Z drugiej strony, nie byłby to pierwszy raz, kiedy Cook specjalnie podsyca plotki przed wydarzeniem. W 2018 roku, przed wydarzeniem Apple’a dotyczącym iPhone’a XS, Cook napisał na Twitterze: „Nie. Kto może to szybko dostać tutaj?” Krótki tweet został następnie usunięty, tak jakby popełnił błąd, wysyłając prywatną wiadomość na… no cóż, największą na świecie witrynę do mikroblogowania.

W rzeczywistości była to wiadomość, odnosząca się do pilota wydarzenia Apple (do zmiany slajdów) i rozszerzonego skeczu, który był odtwarzany na początku prezentacji.

Innymi słowy, kto naprawdę wie, co to może oznaczać? Poza tym prawdopodobnie dowiemy się dopiero po konferencji, czy w tweecie była jakakolwiek wskazówka. Wydarzenie Spring Loaded rozpoczyna się już dzisiaj o 19.00 czasu polskiego. Możesz je obejrzeć w bezpłatnej aplikacji Apple TV, na stronie Apple’a lub na YouTubie.

źródło: Twitter | Apple