Xbox Cloud Gaming w wersji beta na PC, iPhone’ach i iPadach

We wtorek 20 kwietnia Xbox udostępni Cloud Gaming na komputery z Windowsem 10 oraz telefony i tablety Apple’a w formie bety dla użytkowników Xbox Game Pass Ultimate.

Xbox udostępnia cloud gaming na komputery z Win 10 oraz telefony i tablety Apple w formie bety dla użytkowników Xbox Game Pass Ultimate.

Jak informowano pod koniec minionego roku, w 2021 roku firma obiecała zapewnić doświadczenie Xbox większej liczbie graczy na większej liczbie urządzeń za pośrednictwem chmury. Od jutra będą wysyłane zaproszenia do wybranych członków Xbox Game Pass Ultimate, umożliwiające rozpoczęcie testów Xbox Cloud Gaming w ograniczonej wersji beta na komputery z systemem Windows 10 oraz telefony i tablety Apple za pośrednictwem przeglądarek internetowych.

Sprawdź także: Xbox Game Pass podsumowuje 2020 rok

Uruchomiony został serwis xbox.com/play, gdzie zaproszeni będą mogli grać w ponad 100 tytułów Xbox Game Pass za pośrednictwem Edge, Google Chrome lub Safari. Udostępnienie gier w chmurze przez przeglądarkę oraz posiadanie uproszczonego i uniwersalnego landing page’a to krok w kierunku zwiększenia przystępności dla większej liczby graczy w większej liczbie miejsc.

Limitowana beta będzie czasem testów i nauki. Firma będzie stale wysyłać kolejne zaproszenia do graczy ze wszystkich 22 obsługiwanych rynków i będzie brać pod uwagę opinie zwrotne. Będzie też nadal ulepszać samo doświadczenie gier, a także zostanie dodana obsługa szerszej gamy urządzeń. Xbox planuje szybkie rozszerzanie usługi i otwarcie jej dla wszystkich subskrybentów Xbox Game Pass Ultimate w nadchodzących miesiącach, aby więcej osób miało możliwość grania z Xbox w zupełnie nowy sposób.

Osoby, otrzymujące zaproszenie, potrzebują jedynie kontrolera podłączonego przez Bluetooth lub USB – mogą też skorzystać ze sterowania dotykowego, dostępnego dla 50 tytułów – by rozpocząć rozgrywkę i testy. We wczesnych fazach wersji beta firma skupi się na dopieszczaniu funkcji i zapewnieniu spójnych wrażeń na każdej z platform – jednocześnie upewniając się, że gry działają w pełni wydajnie.

To kolejny krok na drodze ku udostępnieniu gamingu 3 miliardom graczy na całym świecie.

źródło: Xbox