Stwórz własny niskobudżetowy film 3D w Monster Mash

Monster Mash to nowe, zabawne narzędzie od firmy Google, które pozwala na łatwe rozpoczęcie przygody z tworzeniem trójwymiarowych animacji.

Monster Mash Demo - animacja 3D

Stworzenie dobrej animacji 3D nie jest łatwym zadaniem. Każdy etap procesu jest niezwykle skomplikowany, często tworzenie nawet małych animowanych scen wymaga dużych zespołów ludzi. Google chce nauczyć tej sztuki początkujących animatorów dzięki nowemu narzędziu o nazwie Monster Mash, które oparte jest na przeglądarkowym projecie typu open source. Na stronie każdy może eksperymentować z animacją 3D.

Monster Mash Demo - tworzenie animacji 3D przy użyciu AI

Jak wyjaśnia Google na swoim blogu, inne rodzaje sztuki i twórczej ekspresji zwykle mają „tryb swobodny”, który pozwala początkującym na szybkie eksperymentowanie z nowymi pomysłami, zanim przejdą do czegoś bardziej złożonego. Monster Mash właśnie spełnia to zadanie, utrzymując cały proces twórczy w dwóch wymiarach, wykorzystując sztuczną inteligencję do przewidywania, jak powinien wyglądać końcowy produkt.

Najpierw musisz narysować ciało swojego stworzenia. Następnie narysuj każdą kończynę, ale pozostaw otwarte części, które przecinają ciało. To mówi sztucznej inteligencji, że powinien płynnie wychodzić z głównego korpusu, a nie być jego częścią. Dwukrotne kliknięcie kończyny podświetli ją na czerwono, wskazując, że po drugiej stronie modelu 3D powinna znajdować się wersja lustrzana. Naciśnięcie przycisku „inflate” spowoduje wyświetlenie gotowego modelu 3D.

Teraz możesz przejść do zakładki animacji i wybrać część ciała, którą chcesz manipulować. Tutaj możesz przenieść ją w dowolne miejsce, a następnie utworzyć więcej punktów artykulacji za pomocą tej samej metody. Możesz nagrywać te ruchy i tworzyć z nich złożone animacje, a wszystko to dzięki sztucznej inteligencji, która „w tle” zastanawia się, co próbujesz zrobić.

Monster Mash Demo - animowanie słonia

W wyniku otrzymujemy znacznie bardziej rozbudowaną animację, niż można by się spodziewać po czasie i wysiłku włożonym w proces twórczy! Może to być świetne narzędzie dla tych, którzy chcą wypróbować pracę nad animacją 3D, a obawiają się jej zaawansowania.

Animowany słoń (Monster Mash)

Cały kod Monster Mash jest typu open source i jest dostępny na GitHubie. Jeśli chcesz wypróbować narzędzie online, możesz to zrobić na stronie projektu.

źródło: Android Police | Google