Apple podobno opracowuje Apple TV z wbudowaną kamerą i głośnikiem

Oprócz prac rozwojowych nad nowym Apple TV mówi się, że w toku są również prace nad inteligentnym wyświetlaczem wyposażonym w inteligentnego asystenta Siri.

Apple TV 6. gen. (koncept) white

Według informacji opublikowanych przez Bloomberga, firma Apple opracowuje podobno nowe akcesorium telewizyjne, które łączy elementy swojego Apple TV z głośnikiem HomePod i kamerą do rozmów wideo. Oprócz tego, Apple ma również pracować nad inteligentnym głośnikiem z wyświetlaczem, podobnym do Amazon Echo Show lub Google Nest Hub. Uważa się, że rozwój obu urządzeń jest na wczesnym etapie, a plany ewentualnego wydania urządzeń mogą jeszcze ulec zmianie.

Niezapowiedziane akcesorium telewizyjne byłoby sprzętem do pełnienia różnych ról. Jako akcesorium telewizyjne może oferować dostęp do gier i usług przesyłania strumieniowego wideo obsługiwanych obecnie przez Apple TV, podczas gdy jego wbudowany głośnik byłby prawdopodobnie ulepszeniem w stosunku do tych, które można znaleźć w większości telewizorów – podobnie jak w soundbarach Roku. Urządzenie miałoby również funkcje HomePoda, takie jak odtwarzanie muzyki i sterowanie asystentem głosowym Siri, podobnie jak oferty Sonos Beam z Alexą i Asystentem Google. Wreszcie aparat pozwoliłby mu służyć jako urządzenie do rozmów wideo, takie jak telewizor z portalem Facebooka. To potencjalnie wiele funkcji w jednym urządzeniu Apple.

Drugie opracowywane urządzenie to inteligentny wyświetlacz podobny do tego, co oferują konkurenci Amazon i Google, łączące funkcje iPada i HomePoda. O pracach Apple’a nad tym urządzeniem informował Bloomberg już w zeszłym miesiącu. Podobnie jak akcesorium telewizyjne, to urządzenie oferowałoby również funkcje czatu wideo, ale za pośrednictwem wbudowanego ekranu zamiast podłączonego telewizora.

Podczas gdy istniejące inteligentne urządzenia domowe Apple’a koncentrowały się do tej pory na jednym lub dwóch kluczowych obszarach, funkcjonalność oferowana przez te dwa urządzenia byłyby znacznie szersze. Bloomberg zauważa, że ​​Apple połączyło swoje grupy inżynieryjne HomePod i Apple TV w 2020 roku.

Asortyment dla inteligentnych domów od firmy Apple bardzo by się przydała. Firma nie aktualizowała swojej oferty sprzętu Apple TV od 2017 roku, a ostatnio zaprzestała oferowania wysokiej klasy HomePoda, aby skupić się na bardziej przystępnym cenowo HomePodzie mini. Od kilku miesięcy krążą plotki o aktualizacji sprzętowej Apple TV, a niedawno odkryty kod sugeruje, że może ono obsługiwać częstotliwości odświeżania 120 Hz.

źródło: The Verge | Bloomberg