Ponad 1,3 mln danych użytkowników Clubhouse wyciekło do sieci

Według doniesień dane osobowe 1,3 miliona użytkowników Clubhouse wyciekły do ​​internetu, kilka dni po tym, jak LinkedIn i Facebook również doznały naruszenia bezpieczeństwa danych.

Dane użytkowników Clubhouse wyciekły do internetu

PoWedług sobotniego raportu opublikowanego przez Cyber ​​News, dane osobowe 1,3 miliona użytkowników Clubhouse wyciekły do ​​internetu na popularne forum hakerów. Ujawnione dane użytkowników Clubhouse obejmują imiona i nazwiska, nazwy profili w mediach społecznościowych i inne szczegóły. Jak donosi Cyber ​​News, ujawnione dane mogą umożliwić przestępcom dotarcie do użytkowników, którzy mogą próbować wyłudzić informacje, wykorzystując schematy działań związanych z kradzieżą tożsamości. Dostępna tylko na zaproszenie aplikacja społecznościowa została uruchomiona w marcu 2020 roku i stała się popularną platformą, która przyciągnęła miliony użytkowników. Jego społeczność audio pozwala użytkownikom dołączać do rozmów lub „pokojów” na różne tematy. Firma podobno prowadzi rozmowy na temat rundy finansowania, która wycenia firmę na 4 miliardy dolarów.

Sobotni raport o naruszeniu danych Clubhouse jest ostatnim, który pojawił się w ciągu ostatniego tygodnia. W tej samej publikacji podano we wtorek, że dane osobowe 500 milionów użytkowników LinkedIn – około dwóch trzecich bazy użytkowników platformy – zostały wystawione na sprzedaż online. Rzecznik LinkedIn potwierdził w czwartek Insiderowi, że rzeczywiście istnieje zbiór danych opublikowanych publicznie, które wyciekły z platformy. Haker może próbować sprzedać dane za czterocyfrową kwotę i potencjalnie w formie bitcoinów.

Paul Prudhomme, analityk z firmy wywiadowczej IntSights, powiedział serwisowi Insider, że ujawnione dane są istotne, ponieważ przestępcy mogą ich użyć do ataku na firmy za pośrednictwem informacji swoich pracowników.

Kilka dni przed pojawieniem się raportów o wyciekach danych z LinkedIna i Clubhouse, Aaron Holmes z Insidera poinformował, że pełne imiona i nazwiska, lokalizacja, adresy e-mail i inne poufne informacje o 533 milionach użytkowników Facebooka zostały opublikowane na tym samym forum.

Specjaliści ds. bezpieczeństwa przestrzegają, że hakerzy mogą wykorzystać ujawnione dane do podszywania się pod osoby lub mogą próbować oszukania ich w celu ujawnienia poufnych danych logowania do bankowości lub innych serwisów.

źródło: Business Insider | Cyber News