Kamera Eyecam naśladująca ludzkie oko jest przerażająca!

Czy kiedykolwiek spojrzałeś na swoją kamerę internetową i pomyślałeś: „tak, spełnia swoje zamierzone funkcje, ale chciałbym, żeby kamera przypominała bezcielesne ludzkie oko – jak coś z filmu Davida Cronenberga”.

Eyecam - kamera imitująca ludzkie oko

Jeśli tak, oto dobra wiadomość: urzeczywistniła się twoja niepokojąca fantazja. Trafnie nazwana kamera internetowa Eyecam została stworzona przez Marca Teyssiera i jest częścią badań prowadzonych w laboratorium interakcji człowiek-komputer na Uniwersytecie Saarland. Antropomorficzna kamera internetowa została zaprojektowana w celu „zakwestionowania konwencjonalnych relacji z wszechobecnymi urządzeniami wykrywającymi i wzywa do ponownego przemyślenia, jak mogą wyglądać i zachowywać się urządzenia czujnikowe”.

To interesujący projekt: łatwo sobie wyobrazić, że większość ludzi zachowałaby się inaczej, gdyby zamiast zimnego obiektywu kamery internetowej patrzyła na nich ludzka gałka oczna, zwłaszcza, że ​​może ona mrugać i wyrażać emocje. Jej rozczarowujące spojrzenie z pewnością może zniechęcić ludzi do odwiedzenia Pornhuba.

Urządzenie składa się z sześciu serwomotorów sterowanych przez Arduino Nano, które odtwarzają różne mięśnie oczu, podczas gdy sama kamera (720p 60) jest podłączona do Raspberry Pi Zero i działa jako standardowa kamera internetowa typu plug & play.

Kamera Eyecam może działać autonomicznie i reagować na bodźce zewnętrzne, takie jak obecność użytkowników. Ciągle mruga, a powieki dynamicznie dostosowują się do ruchów gałki ocznej – ma nawet wszczepione ludzkie włosy do brwi i rzęs.

Jeśli jesteś fanem klasycznego horroru z lat 80., możesz stworzyć własną kamerę Eyecam, korzystając z projektu i oprogramowania dostępnego na Githubie. I pamiętaj, aby sprawdzić więcej szczegółów w witrynie Teyssiera.

W przeszłości widzieliśmy lekko przerażającą technologię naśladującą części ludzkiego ciała, w tym MobiLimb, która jest w stanie przeciągnąć telefon, a nawet głaskać dłoń użytkownika w odpowiedzi na pozytywne emotikony.

źródło: TechSpot