Wypierz słuchawki douszne w minipralce Cardlax EarBuds Washer

Mała pralka Cardlax EarBuds Washer do czyszczenia słuchawek dousznych wygląda uroczo i nie jest spóxnionym żartem na prima aprilis.

Cardlax EarBuds Washer

Czyszczenie słuchawek dousznych – takich jak AirPods – to niezbyt przyjemne zajęcie, ale Cardlax ma na to rozwiązanie. Jeśli wstydzisz się wyjmować słuchawki z uszu publicznie z powodu tego, co wyciągną z uszu, a jednocześnie jesteś zbyt zniesmaczony, by czyścić je w domu – istnieje produkt na Kickstarterze, który to rozwiązuje. Wyobraź sobie zminiaturyzowaną pralkę, którą stawiasz na biurku i czyścisz wkładki douszne zamiast odzieży. To właśnie obiecuje urządzenie Cardlax EarBuds Washer. To miniaturowa pralka, która w ciągu kilku minut wyczyści zabrudzenia i woskowinę ze słuchawek.

Cardlax wprawdzie brzmi jak dziwna nazwa dla takiego produktu, zwłaszcza, że ​​w pewnym sensie rymuje się z woskowiną (z ang. earwax). Nazwa jest w rzeczywistości przeniesieniem z poprzedniego produktu, który jego twórcy z powodzeniem sfinansowali społecznościowo: elektrycznego masażera wielkości karty kredytowej, który stymuluje mięśnie. Pozornie te dwa produkty nie mają ze sobą nic wspólnego poza pomocy użytkownikom: masowanie mięśni vs. czyszczenie wkładek dousznych. Zgodnie z naszą najlepszą wiedzą nikt jeszcze nie zrobił małej pralki dla słuchawek!

Otwarcie pokrywy Cardlax EarBuds Washer w pierwszej kolejności ujawnia małą obracającą się szczoteczkę, która służy do usuwania większych kawałków brudu ze słuchawki, a także do czyszczenia głębszych szczelin i trudniej dostępnych miejsc. Po zakończeniu mycia wstępnego wkładki douszne są wrzucane do czegoś, co wygląda jak bęben czyszczący z wirującym rdzeniem, który jest wykonany z tej samej lekkiej pianki, z której wykonane są gąbki do makijażu, z dodatkiem 70% alkoholu. Gdy rdzeń się obraca, wkładki douszne ocierają się o niego i o ściany bębna, usuwając drobniejsze cząsteczki wosku, aż słuchawki będą wyglądać jak nowe.

Wewnętrzne części samej maszyny można wyjąć i wypłukać pod wodą, ponieważ wszystkie niechciane kawałki, które są czyszczone, pozostają na dole i z czasem zbierają w większe odpadki. Twórcy obiecują, że proces czyszczenia przebiega delikatnie i nie powoduje uszkodzeń wkładek dousznych, a podczas gdy promocyjne filmy pokazują czyszczenie wkładek dousznych Apple’a, urządzenie współpracuje z wieloma markami słuchawek, w tym Samsunga i Bose.

Osoby składające zamówienia zestawu w przedsprzedaży na Kickstarterze mogą ubiegać się o urządzenie Cardlax EarBuds Washer za jedyne 33 USD (ok. 125 zł), przy czym wysyłka spodziewana jest już w czerwcu 2021 roku, jeśli wszystko pójdzie dobrze, a projekt przejdzie z etapu zbierania funduszy do faktycznej produkcji.

Ponieważ pandemia wciąż szaleje na całym świecie, a łodzie zatykają Kanał Sueski, to dobry czas, aby zachować szczególną ostrożność w stosunku do produktów finansowanych z funduszy społecznościowych i przygotować się na nieprzewidziane opóźnienia.

źródło: Gizmodo | Kickstarter