Tom Holland powraca do Apple TV+ w „The Crowded Room”

Apple ogłosiło zamówienie na antologię pt. „The Crowded Room” w Apple TV+, w której poznamy historie o zmaganiach i związanych z chorobami psychicznymi.

Kadr z filmu „Cherry” od Apple Tv+ (na zdjęciu Tom Holland)

W serialu The Crowded Room wystąpi Tom Holland, który niedawno pojawił się jako główny bohater w filmie Apple TV+ zatytułowanym Cherry. Aktor znany z filmu Spiderman: No Way Home będzie grał główną rolę oraz jest producentem wykonawczym w nadchodzącym serialu oryginalnym platformy.

Pierwszy sezon The Crowded Room będzie składał się z dziesięciu odcinków. Podobnie jak antologie telewizyjne takie jak Fargo i True Detective. Pierwszy sezon serialu będzie inspirowany biografią „Umysły Billy’ego Milligana” autorstwa Daniela Keyesa, która opowiada historię Milligana – pierwszej osoby, która została uniewinniona z powodu dysocjacyjnego zaburzenia tożsamości, wcześniej znanego jako zespół osobowości mnogiej.

Zdobywca Oscara Akiva Goldsman (Piękny umysł) napisze scenariusz serialu i będzie producentem wykonawczym za pośrednictwem swojej firmy producenckiej Weed Road Productions. Goldsman jest także współtwórcą serii Paramount+ Star Trek: Picard.

Alexandra Milchan z EMJAG Productions oraz Arnon Milchan, Yariv Milchan i Michael Schaefer z New Regency będą także producentami wykonawczymi. Koprodukcją zajmą się Apple Studios i New Regency.

The Crowded Room to najnowsza z linii oryginalnych treści, które Apple przygotowuje dla swojej usługi przesyłania strumieniowego Apple TV+. Oprócz Cherry do ostatnich tytułów na wyłączność należą Palmer, Losing Alice, On the Rocks i dokument o Billie Eilish pod tytułem The World’s a Little Blurry.

W marcu Apple zdobyło swoje pierwsze nominacje do Oscara za animowane Wolfwalkers i Greyhound z Tomem Hanksem.

Firma Apple nie ogłosiła jeszcze daty premiery serialu The Crowded Room.

źródło: Apple Newsroom