Nowe modele smartfonów Nokia z serii X, G i C

Fiński producent telefonów HMD Global przedstawił w Europie sześć nowych smartfonów Nokia oraz akcesoria audio.

Nokia C10, C20, G10, G20, X10, X20

HMD Global, producent telefonów i akcesoriów Nokia, ogłosił dziś swoją największą jak dotąd premierę, która obejmuje 6 nowych smartfonów – Nokia X20, Nokia X10, Nokia G20, Nokia G10, Nokia C20 i Nokia C10 – które zostały podzielone na trzy odrębne linie.  Premiera nowych smartfonów Nokia odbyła się pod hasłem: Love it. Trust it. Keep it., a wiele miejsca firma poświęciła podkreślaniu wartości związanych z odpowiedzialnym dostarczaniem najnowszych technologii. To także początek nowego nazewnictwa w trzech nowych liniach smatfonów: serii X, G i C. 

Nowe serie i modele smartfonów Nokia w pigułce

 • Seria X: Nokia X20 i Nokia X10 – oferuje wyrafinowaną jakość i przeżycia, w których można się zakochać, trzyletnią gwarancję i w 100% biodegradowalne etui chroniące przed przypadkowymi upadkami i poślizgnięciami.
 • Seria G: Nokia G20 i Nokia G10 – innowacyjne funkcje w bardzo bezpiecznej obudowie, wspierane przez najdłuższą jak dotąd żywotność baterii.
 • Seria C: Nokia C10 i Nokia C20 – wygodne, wytrzymałe smartfony, które będą służyć przez lata. 

Najwyższej klasy seria Nokia X, zbalansowana seria G i podstawowa seria C zapewniają wysokiej jakości wrażenia, których konsumenci oczekują od europejskiego producenta telefonów komórkowych. Produkty zostały zaprojektowane z myślą o trwałości systemu i podzespołów. Dzięki nowatorskim zabezpieczeniom, wyjątkowej wytrzymałości i gwarancji aktualizacji oprogramowania, konsumenci będą mogli korzystać ze swoich smartfonów dłużej niż dotychczas.

Premiera serii X z Nokia X20 i Nokia X10

Główną rolę w portfolio Nokia odgrywają Nokia X20 i Nokia X10. Na swojej półce cenowej zapewniają wrażenia i jakość znacznie powyżej ich ceny. Oba zasilane są przez procesor Qualcomm® Snapdragon ™ 480 5G, który zapewnia wysoką wydajność i dostęp do globalnej sieci 5G. To smartfony z przejrzystym interfejsem Android™ One, działające na systemie Android 11 od razu po wyjęciu z pudełka. Fantastyczna optyka ZEISS i innowacyjne rozwiązania AI są sercem wszechstronnych opcji obrazowania. Dzięki szerokiemu, 6,67-calowemu wyświetlaczowi Full-HD z wtopionym aparatem, obraz będzie wyświetlany na wyraźnym, przyciągającym wzrok ekranie. 

Nokia X20 jest wyposażona w imponujący przedni aparat 32 MP i poczwórny aparat tylni 64 MP. Zupełnie nowa funkcja Dual Sight aktywuje jednocześnie dwie kamery, dzięki czemu można uchwycić wiele ujęć jednocześnie, które następnie jeszcze zostaną ulepszone dzięki licznym opcjom znaków wodnych. Poczwórny aparat 48 MP, w który z kolei wyposażona jest Nokia X10, z funkcją nagrywania w trybie Cinematic posiada pełen zestaw profesjonalnych narzędzi do edycji, dzięki czemu można personalizować, stylizować i udostępniać wyróżniające się treści.

Charakterystyczna dla Nokia wytrzymałość sprzętu idzie w parze z trzyletnią gwarancją aktualizacji zabezpieczeń i oprogramowania. W ten sposób Nokia zachęca klientów do zrównoważonej konsumpcji, wydłużenia cyklu życia produktu i zmniejszenia ilości odpadów elektronicznych.

Nokia X20 i Nokia X10 są wyposażone w 100% biodegradowalne etui ochronne, zaprojektowane tak, aby było twarde w kontakcie z ziemią, ale delikatne dla Ziemi. W ramach walki z 12 000 ton e-odpadów, wytwarzanych przez ładowarki do telefonów komórkowych w Unii Europejskiej,z pudełka zostały usunięte zasilacz i słuchawki. W razie potrzeby można je kupić na Nokia.com, a uzyskane w ten sposób przychody zostaną przekazane organizacji CLEAR RIVERS, która działa na rzecz usuwania plastikowych odpadów z międzynarodowych dróg wodnych.

Premiera serii G z Nokia G20 i Nokia G10

Oba smartfony z serii G mają trzydniową żywotność baterii, jak dotąd najdłuższą w smartfonach Nokia. Nokia G20 debiutuje z trzyletnią gwarancją aktualizacji pakietów zabezpieczeń, które pomagają zapewnić maksymalne bezpieczeństwo danych, oraz dwuletnią aktualizacji systemu operacyjnego. Smartfony będzie można odblokowywać twarzą i bocznym czytnikiem linii papilarnych, a uwagę przyciągnie imponujący 6,5-calowy wyświetlacz z wcięciem w kształcie łzy. 

 • Nokia G20 to studio kreatywne, które mieści się w dłoni. Dzięki oszałamiającemu aparatowi 48 MP, dużej pamięci i wciągającemu dźwiękowi przestrzennemu OZO, możesz uchwycić, a następnie ponownie przeżyć niezapomniane chwile.
 • Nokia G10 ma potrójny tylny aparat i zaawansowane funkcje obrazowania z trybami fotografowania ulepszonymi przez AI, dzięki czemu wspomnienia będą doskonale uchwycone nawet przy słabym oświetleniu.

Nokia C20 i Nokia C10 dołączają do serii C

Seria C sprawia, że wysokiej jakości technologia smartfonów jest dostępna dla każdego. Najnowsze modele oferują szeroki 6,5-calowy wyświetlacz HD+ w niesamowitych cenach. Z systemem Android 11TM (wersja Go), zapewniającym do 20% lepszą wydajność, ulepszonymi funkcjami zabezpieczeń, a także cokwartalnymi aktualizacjami zabezpieczeń przez dwa lata, nowe smartfony Nokia z serii C są ciekawą ofertą dla osób poszukujących funkcjonalnych smartfonów.

 • Nokia C20 to smartfon o bardzo wysokiej jakości, wyposażony w przednią i tylną lampę błyskową LED, która pozwala uchwycić chwile warte zapamiętania nawet przy słabym oświetleniu.

HMD Mobile buduje się na sukcesie HMD Connect

Podczas kwietniowej premiery HMD Global zapowiedział utworzenie zupełnie nowej sieci komórkowej – HMD Mobile, która będzie wyróżniać się jakością i funkcjonalnością oferty. Wchodząc na swój pierwszy rynek jako niezależny operator wirtualnej sieci komórkowej (MVNO), HMD Mobile podąża za sukcesem globalnego rozwiązania roamingowego HMD Connect, które zostało wprowadzone na rynek w marcu 2020 r. Nowa usługa zostanie uruchomiona w Wielkiej Brytanii w tym miesiącu, a jej globalny zasięg będzie stopniowo wprowadzany. 

Asortyment akcesoriów audio Nokia został poszerzony o słuchawki douszne Nokia Lite.

Do sprzedaży na całym świecie trafią także douszne słuchawki Nokia Lite. Charakteryzują się prostym w obsłudze systemem dotykowego sterowania muzyką, asystentem głosowym i możliwością wykonywania połączeń. Nawiązując do doskonałego wyglądu i imponującej żywotności baterii w telefonach Nokia, kieszonkowe etui zapewni około sześciu dodatkowych okresów ładowania dla twoich słuchawek. Umożliwi to do 36 godzin odtwarzania muzyki, czyli prawie dwukrotnie więcej niż w standardzie branżowym.

Ceny i dostępność

 • Nokia X20 będzie dostępna na wybranych rynkach na całym świecie od maja, a w Polsce od 1799 zł w kolorach Midnight Sun i Nordic Blue i będzie dostępna w konfiguracjach 6/128 GB i 8/128 GB.
 • Nokia X10 będzie dostępna na wybranych rynkach na całym świecie od czerwca w wersjach kolorystycznych Forest i Snow i będzie dostępna w konfiguracjach 6/64 GB, 6/128 GB i 4/128 GB. W Polsce od 1499 zł.
 • Nokia G20 będzie dostępna na wybranych rynkach na całym świecie od lipca, w wersjach kolorystycznych Night i Glacier i będzie dostępna w konfiguracjach 4/64 GB i 4/128 GB. W Polsce od 769 zł.
 • Nokia G10 będzie dostępna na wybranych rynkach na całym świecie od lipca w wersjach kolorystycznych Night oraz Dusk i będzie dostępna w konfiguracjach 3/32 GB i 4/64 GB. W Polsce od 629 zł.
 • Nokia C20 będzie dostępna na wybranych rynkach na całym świecie od maja w kolorach piaskowym i ciemnoniebieskim i będzie dostępna w konfiguracjach 1/16 GB, 2/32 GB. W Polsce od 449 zł.
 • Nokia C10 nie będzie dostępna w Polsce. 
 • Słuchawki douszne Nokia Lite (BH205) będą dostępne w Polsce od maja w cenie 199 zł, w kolorach Polar Sea i Charcoal.
 • HMD Mobile zostaje uruchomiony w Wielkiej Brytanii pod koniec kwietnia, planowane wprowadzenie na całym świecie. Dostępne do zakupu bezpośrednio na Nokia.com/phones. W Polsce usługa nie jest jeszcze dostępna. 

źródło: HMD Global