LG ogłosiło zobowiązanie dotyczące aktualizacji systemu smartfonów

Firma LG Electronics ogłosiła dzisiaj, że wszystkie używane obecnie smartfony LG klasy premium otrzymają do trzech aktualizacji systemu operacyjnego Android, licząc od roku ich zakupu.

LG i Android (logo)

Obietnica ta pojawia się po ogłoszeniu na początku tego tygodnia, że LG będzie wychodzić z branży urządzeń mobilnych do końca lipca. Gwarancja trzech aktualizacji systemu operacyjnego dotyczy smartfonów premium LG wydanych w 2019 roku i później (seria G, seria V, VELVET, Wing), podczas gdy niektóre modele z 2020 roku, takie jak LG Stylo i seria K, otrzymają dwie aktualizacje OS*.

Firma LG będzie kontynuować produkcję telefonów do końca drugiego kwartału, aby wypełnić zobowiązania wynikające z umów z operatorami i partnerami. Oznacza to, że klienci mogą nadal kupować telefony LG znajdujące się obecnie na stanie u naszych partnerów handlowych, a wsparcie serwisowe i aktualizacje oprogramowania zabezpieczającego będą zapewniane przez pewien okres dla niektórych urządzeń. Klienci powinni skontaktować się z lokalnym centrum obsługi klienta LG w celu uzyskania dodatkowych szczegółów.

* Przyszłe aktualizacje będą zależały od harmonogramu dystrybucji Google, a także od innych czynników, takich jak wydajność urządzeń i kompatybilność.

źródło: LG Electronics Inc.