BRAVIA CORE – filmowa rozrywka w telewizorach Sony BRAVIA XR

Platforma BRAVIA CORE w telewizorach BRAVIA XR zapewnia dostęp do najnowszych produkcji, wielkich przebojów i niezapomnianej klasyki Sony Pictures Entertainment.

BRAVIA Core - Sony

Użytkownicy telewizorów BRAVIA XR mogą korzystać z technologii Pure Stream, gwarantującej najwyższy standard obrazu w streamingu. Platforma BRAVIA CORE™ łączy rozrywkę z technologią. Powstała we współpracy z Sony Pictures Entertainment (SPE), by zapewnić nabywcom nowych telewizorów Sony najwyższą jakość oglądanych filmów fabularnych i innych materiałów. Filmy te dostępne są dla użytkowników wszystkich nowych telewizorów BRAVIA XR, między innymi wprowadzonych ostatnio modeli OLED 4K HDR MASTER Series A90J i debiutujących wkrótce Full Array LED 4K HDR X90J. Oferta obejmuje wybrane pozycje spośród nowości SPE i klasycznego repertuaru¹, jak również najbogatszą kolekcję materiałów w formacie IMAX® Enhanced. Platforma BRAVIA CORE jako pierwsza na rynku wykorzystuje technologię Pure Stream™, umożliwiając strumieniową transmisję z prędkością do 80 Mb/s² i uzyskanie jakości będącej niemal bezstratnym odpowiednikiem BD UHD.

Nabywcy telewizorów BRAVIA XR, którzy zarejestrują się do BRAVIA CORE otrzymają kupony, które będą mogli wymieniać na filmy z oferty ponad 300 tytułów, takie jak VenomPiotruś KrólikPogromcy duchówBlade Runner 2049 czy Jumanji: Następny poziom. Zakup telewizorów A90J i Z9J premiowany jest dziesięcioma kuponami, a pozostałych modeli BRAVIA XR — pięcioma³. Ponadto, zapis do BRAVIA CORE oznacza dla użytkowników telewizorów BRAVIA XR dostęp do fantastycznie bogatej oferty filmów, które można oglądać w streamingu w jakości do 4K HDR — w dowolnym momencie i dowolną liczbę razy⁴.

Aby oglądanie w domu było naprawdę zniewalającym przeżyciem, na platformie BRAVIA CORE znalazła się także największa kolekcja filmów IMAX Enhanced. Jest ona zoptymalizowana do telewizorów BRAVIA XR i zapewnia zremasterowany obraz IMAX® i intensywny dźwięk DTS.

Filmy nakręcone kamerami IMAX lub kamerami certyfikowanymi przez firmę IMAX, takie jak Spider-Man: Daleko od domu, wyróżniają się większą szerokością obrazu, dostosowaną specjalnie do ekranów IMAX. Widzowie mogą oglądać dzieła doceniane przez krytyków (Małe kobietki, Cóż za piękny dzień), filmy akcji (Bad Boys For Life, Baby Driver) czy kino familijne (Hotel Transylwania, Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski).

Użytkownicy platformy BRAVIA CORE mają ponadto dostęp do serwisu Studio Access z wieloma materiałami ukazującymi kulisy produkcji, wywiadami itp.

Platforma BRAVIA CORE jest dostępna we wszystkich nowych telewizorach BRAVIA XR. Rodzinę BRAVIA XR oparto na nowym procesorze Cognitive Processor XR™, naśladującym działanie ludzkiego wzroku i słuchu przy zastosowaniu zupełnie nowych technik przetwarzania, wykraczających poza tradycyjną sztuczną inteligencję. 

¹ Liczba i oferta tytułów mogą ulec zmianie.
² Elementem platformy BRAVIA CORE jest technologia Pure Stream™ do strumieniowej transmisji z prędkością 30–80 Mb/s. Do korzystania z Pure Stream™ z prędkością 30 Mb/s konieczne jest łącze internetowe o prędkości nie mniejszej niż 43 Mb/s. Do korzystania z Pure Stream™ z prędkością 80 Mb/s konieczne jest łącze internetowe o prędkości nie mniejszej niż 115 Mb/s. Operator platformy BRAVIA CORE nie ponosi odpowiedzialności za ograniczenia sieci lub jej przepustowość. Mogą obowiązywać ograniczenia lub warunki dostawcy usługi sieciowej.
³ A80J, A83J, A84J, X95J, X90J, X92J, X93J i X94J.
⁴ Czasowy dostęp do filmów na życzenie oferowanych w subskrypcji. 24-miesięczna subskrypcja serwisu z filmami na życzenie BRAVIA CORE w przypadku modeli Z9J i A90J; 12-miesięczna subskrypcja w przypadku modeli A80J, A83J, A84J, X95J, X90J, X92J, X93J i X94J. Bieg subskrypcji rozpoczyna się z chwilą rejestracji konta BRAVIA CORE. Po upływie okresu czasowej subskrypcji dostęp do filmów na życzenie oferowanych w subskrypcji zostanie wyłączony. Ewentualne odnowienie będzie przedmiotem umowy z operatorem platformy BRAVIA CORE, zgodnie ze stosownymi Warunkami korzystania z tej platformy.

źródło: Sony Polska