Genesis wykorzystało w pokazie rekordowe 3281 dronów

Pokaz reklamowy Genesis pobił rekord świata w wykorzystaniu liczby dronów na niebie, ilustruje także postęp technologiczny – marka zaznaczyła w ten sposób wejście na chiński rynek.

Drony tworzące logo „Genesis” na niebie w Szanghaju, 19 marca 2021 r. (Rekord Guinnessa)

W poniedziałek 29 marca 2021 roku w Szanghaju, marka luksusowych pojazdów Genesis, należąca do Hyundaia, wykorzystała 3281 dronów do stworzenia swojego logo nad panoramą miasta, aby uczcić pojawienie się marki w Chinach. Według komunikatu prasowego firmy, ta liczba dronów ustanawia nowy rekord świata Guinnessa w kategorii „Najliczniejszej liczby bezzałogowych statków powietrznych (UAV) unoszących się w powietrzu jednocześnie”. Pokazy dronów szybko stają się narzędziem marketingowym dla wielu firm, które chcą zwrócić uwagę konsumentów, a Genesis doskonale o tym wie. Już w 2018 roku drony zastąpiły modeli, aby zaprezentować na wybiegu torebki Dolce & Gabbana.

Jednak wyczyn Genesis jest znaczącą poprawa w porównaniu z poprzednim rekordzistą – Shenzhen Damoda Intelligent Control Technology. We wrześniu 2020 roku firma wykorzystała „zaledwie” 3051 dronów. To wydarzenie z kolei pobiło rekord ustanowiony przez 2200 dronów w Rosji zaledwie kilka dni wcześniej. Intel, który ma reputację w dziedzinie pokazów świecących dronów, pobił rekord z 2066 dronami przelatującymi nad Folsom w Kalifornii w lipcu 2018 roku.

Jest to oczywiście chwyt reklamowy i nie będzie zaskoczeniem, jeśli inna firma wkrótce znajdzie sposób na zmierzenie się z Genesis. Pokazuje to jednak, jak wiele pokazów dronów posunęło się naprzód w ciągu zaledwie kilku lat i może z łatwością podsycić konkurencję wśród firm zdeterminowanych do urządzania robotycznych ekstrawagancji.

Poniżej możesz obejrzeć wideo z pokazu Genesis, na którym pokazano kilka dodatkowych formacji dronów, w tym rękę, dwa samochody firmy i … podwójną helisę?

Poniżej z kolei film poprzedniego rekordzisty z choreograficznego pokazu dronów, który osobiście uważam za jeszcze bardziej imponujący niż ten od Genesis:

Takie wyczyny zazwyczaj opierają się na oprogramowaniu choreograficznym, które nakazuje dronom uformować określone kształty, koordynując jednocześnie rój w celu uniknięcia kolizji.

źródło: Genesis | The Verge