„Lekcja miłości” – na prawdziwą miłość nigdy nie jest za późno

Film dokumentalny „Lekcja miłości” to wzruszająca opowieść o poszukiwaniu prawdziwej miłości, nawet po 45 latach nieudanego małżeństwa z mężem tyranem.

„Lekcja miłości” (Lessons of Love) film dokumentalny HBO (2020)

Film dokumentalny pod tytułem Lekcja miłości (ang. Lessons of Love) podbił zeszłoroczną edycję festiwalu Millennium Docs Against Gravity i cieszył się znakomitym przyjęciem widzów. Każdy, kto nie miał szansy obejrzeć tego filmu wczesniej, może to nadrobić na platformie HBO GO.

Może Cię zainteresować także: „Sekretna miłość” to wzruszająca opowieść o wielkim uczuciu trzymanym w sekrecie

Przez całe życie Jola robiła tylko to, czego oczekiwali od niej inni. Jako matka sześciorga dzieci i żona porywczego męża codziennie robiła makijaż, wkładała kolorowe ubrania i udawała, że wszystko jest w porządku. Jednak pewnego dnia coś w niej pęka – Jola odnajduje w sobie siłę, aby odejść od męża i zacząć żyć pełnią życia. Spotyka się z przyjaciółkami, tańczy w Kawiarni Uśmiech, pisze wiersze i piosenki.

Śpiewa o miłości – uczuciu, o którym zawszemarzyła, ale nigdy go nie zaznała. Niespodziewanie spotyka Wojtka, który traktuje ją jak królową. Czy będzie umiała otworzyć się na miłość, po raz pierwszy w swoim życiu? Zwłaszcza, gdy dowiaduje się, że ma mniej czasu, niż przypuszczała.

Zobacz zwiastun filmu:

Trwający 75 minut dokument został wyreżyserowany przez Małgorzatę Goliszewską i Katarzynę Mateję.

Oglądaj na HBO GO

źródło: HBO