Mata pozam(i)atał utworem „Patoreakcja” na Spotify

Kontrowersyjny utwór Michała Maty Matczaka zatytułowany „Patoreakcja” pobił polski rekord dobowych odtworzeń w serwisie Spotify.

Kadr z teledysku Maty pt. „Patoreakcja”

Utwór pod tytułem Patoreakcja w ciągu zaledwie 24 godzin od premiery został odsłuchany 643.846 razy – tym samym zdeklasował dotychczasowego lidera – Polskie Tango Taco Hamingwaja, które miało dzienny rekord 578.301 odtworzeń w lipcu ubiegłego roku. Zdobyta liczba streamów piosenki Maty wystarczyła z nawiązką, aby pobić rekord odtworzeń w ciągu pierwszej doby po publikacji piosenki na polskim Spotify. Z kolei teledysk do kawałka jest wciąż na pierwszym miejscu na karcie na czasie w serwisie YouTube. W momencie publikacji tego wpisu wideoklip odnotował aż 6.888.108  wyświetleń. Utwór ze względu na swój charakter i sporo nawiązań do polityki jest jednym z najczęściej komentowanych i wspominanych utworów w tym roku w Polsce – a swoją premierę miał zaledwie kilka dni temu – 30 marca 2021 r.

Mata w utworze Patoreakcja odpowiada na reakcje różnych środowisk i konkretnych osób po premierze Patointeligencji w grudniu 2019 roku. Już wtedy młody Matczak sporo namieszał w mainstreamie, a najnowszym kawałkiem dolewa tylko oliwy do ognia. Największe kontrowersje wywołał fragment, w którym rapuje o dziąśle Jacka Kurskiego i Telewizji Polskiej.

Nie ulega wątpliwości, że młody artysta namiesza jeszcze na polskim rynku muzycznym i nie raz będzie o nim głośno – dowodem są dotychczasowe premiery jego albumów, którym towarzyszy echo skandalu.

Obejrzyj teledysk do utworu „Patoreakcja”:

źródło: Spotify | SMB Label