Dysk SSD – jaką pojemność i interfejs wybrać?

Na rynku urządzeń elektronicznych dostępnych jest wiele rodzajów nośników. Różnią się one wydajnością czy pojemnością, ale szczególnie popularne w ostatnich latach są dyski SSD. Czym kierować się przy wyborze? Jaką pojemność i interfejs dysku SSD wybrać?

Dyski SSD leżące na klawiaturze laptopa

Dysk SSD – jaki wybrać?

Dysk zewnętrzny SSD to nośnik, który umożliwia przechowywanie różnego rodzaju dokumentów, zdjęć czy plików tak, by mieć do nich szybki i nieograniczony dostęp. Nośniki tego typu podłącza się za pomocą wejścia USB. Są one zatem kompatybilne nie tylko z komputerami, ale również innymi urządzeniami, takimi jak konsole do gier, telewizory czy tablety. Warto także zwrócić uwagę, że dysk SSD nie zawiera żadnych ruchomych elementów – w przeciwieństwie do dysku HDD. Dzięki temu cały nośnik jest odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a także pracuje niezwykle cicho.

Na rynku urządzeń elektronicznych znaleźć można wiele rodzajów dysków SSD. Szczególnie szeroki wybór dostępny jest w sklepie internetowym Media Expert, który proponuje klientom bardzo atrakcyjne ceny. Sklep posiada w swoim asortymencie dyski o różnej pojemności – znaleźć tam można takie, które pomieszczą od 200 GB plików, a nawet dysk SSD 1tb! Popularny jest również dysk SSD 2 tb, ale wybór zależy przede wszystkim od potrzeb użytkownika. Warto jeszcze dodać, że bez względu na pojemność, sprzedawane w tym sklepie dyski zewnętrzne zawsze odznaczają się najwyższą jakością. Sprowadzane są one bezpośrednio od ich oryginalnych producentów, co gwarantuje całkowite zadowolenie z takiego zakupu.

Rodzaje interfejsów – dysk SSD

Decydując się na zakup dysku zewnętrznego, warto zwrócić uwagę nie tylko na pojemność, ale również na interfejs. Najlepszym rozwiązaniem jest dysk m2. To interfejs, który działa niezwykle szybko i pozwala na osiągnięcie transmisji danych nawet ponad 1GB/s. Zajmuje on także zdecydowanie mniej miejsca w porównaniu do innych interfejsów, zatem nie obciąża całego układu. Niektóre urządzenia zostały wyposażone w nieco starsze interfejsy typu SATA III, które niestety nie sprawdzały się zbyt dobrze i nie gwarantowały tak szybkiej przepustowości, co w przypadku interfejsu m2.

Wybór nowoczesnego interfejsu jest bardzo istotny, gdyż to właśnie taki system odpowiada za szybką pracę całego urządzenia W przypadku problemów z wyborem, warto zajrzeć na stronę internetową sklepu Media Expert. Zamieszczony tam poradnik Media Expert komputery i tablety zawiera wiele interesujących informacji, które na pewno przydadzą się tym, którzy chcieliby kupić najbardziej odpowiedni do swoich potrzeb dysk SSD. Zatrudnieni w sklepie Media Expert specjaliści również chętnie doradzą każdemu klientowi. Posiadają bowiem odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie, zatem doskonale orientują się w parametrach sprzedawanych produktów.

Jaki dysk SSD warto kupić?

Ważnym aspektem przy wyborze dysku zewnętrznego, jest również jego producent. Warto wybierać jedynie produkty znanych marek, które cenione są przez większość użytkowników. Mamy wówczas pewność, że nośniki takie zostały stworzone z trwałych komponentów, zatem będą działały nienagannie nawet w czasie długiego użytkowania. Dysk zewnętrzny SSD powinien przede wszystkim działać szybko. Warto jeszcze raz podkreślić, jak ogromnym udogodnieniem jest korzystanie z takiego nośnika. Dyski nie są wcale duże, zatem z powodzeniem można je nosić ze sobą i korzystać z ich zawartości w razie potrzeby.

źródło: Artykuł partnerski