„Życie w kolorze” Davida Attenborough już 22 kwietnia na Netfliksie

Netflix opublikował zwiastun przyrodniczego serialu dokumentalnego Davida Attenborough zatytułowanego „Życie w kolorze” – zobacz, o czym teraz opowie nam słynny przyrodnik.

Życie w kolorze (Life in Color) David Attenborough (Netflix series)

Nasz świat jest bardziej kolorowy, niż kiedykolwiek zdawaliśmy sobie sprawę. Serwis Netflix wypuścił oficjalny zwiastun nadchodzącego serialu dokumentalnego Davida Attenborough zatytułowanego Życie w kolorze (tyt. oryg. Life in Color). Na pierwszy rzut oka zwiastun wygląda tak, jakby reklamował zwyczajny dokument przyrodniczy, pokazujący w jaki sposób zwierzęta wykorzystują kolor, aby przetrwać na wolności. Jednak po około 30 sekundach zwiastun zaskakuje widzów nieoczekiwanym zwrotem akcji.

Oczywiście istnieje wiele dokumentów przyrodniczych, które omawiają tę samą tematykę. Jedna trzecia zwiastuna przedstawia kolorowe i ciekawe ptaki, które wykorzystują swoje upierzenie, aby znaleźć partnerów, tygrysy na wolności używające pasków, aby ukryć i chronić swoje młode oraz urocze gronostaje, które używają swoich naturalnych białych płaszczy, aby ukryć się przed wrogami na śniegu (i inne malownicze sceny przyrodnicze). Ale jak się okazuje, większość z tych scen możemy nie zauważyć.

Ludzkie oko może wykryć tylko ograniczony zakres kolorów w widmie światła widzialnego. Wcześniejsze dokumenty przyrodnicze badały tę koncepcję, a niektóre nawet próbowały symulować, jak świat mógłby wyglądać, gdyby człowiek mógł zobaczyć go oczami pająka lub krewetki modliszki. Ale nadchodzący dokument Attenborougha idzie o krok dalej dzięki zaawansowanej technologii, której nigdy wcześniej nie używano do oglądania świata oczami królestwa zwierząt.

Aby zrozumieć, jak działają te kolory, musisz spojrzeć na nie z perspektywy zwierzęcia; dzięki nowym kamerom opracowanym specjalnie dla tej serii, możemy to zrobić – wyjaśnia pełen pasji narrator, gdy muzyka puchnie do crescendo, migając między scenami filmowanymi zwykłą kamerą i z wykorzystaniem specjalnej technologii opracowanej dla tego serialu.

Życie w kolorze zostało wyprodukowane przez Humble Bee Films i SeeLight Pictures we współpracy z BBC. Attenborough oczywiście jest narratorem serii, podczas gdy Sharmila Chowdhury, Stephen Dunlevy i Colette Beaudry biorą udział odpowiednio jako producent serialu i producent wykonawczy. Każdy z trzech odcinków – „Widzenie w kolorze”, „Ukrywanie się w kolorze” i „W pogoni za kolorem” – będzie trwał około 50 minut każdy, eksplorując naturalny świat kolorów w sposób, jakiego ludzkie oko nigdy wcześniej nie doświadczyło.

Serial Życie w kolorze będzie miało swoją premierę w Dniu Ziemi 22 kwietnia 2021 roku w serwisie Netflix.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: Netflix | Collider