Tania opaska Mi Smart Band 6 z czujnikiem tlenu we krwi

Inteligentna opaska fitness Mi Smart Band 6 to nowy budżetowy tracker aktywności fizycznej od Xiaomi w cenie poniżej 150 zł z czujnikiem tlenu we krwi.

Mi Smart Band 6 (Xiaomi)

Smartfony Mi 11 Ultra, Mi 11 Pro i Mi 11 Lite nie były jedynymi nowościami, które Xiaomi zaprezentowało dziś podczas swojej mega premiery. Producent zaprezentował również swój najnowszy budżetowy tracker fitness, który jest bezpośrednim następcą zeszłorocznego Mi Band 5. Globalna wersja Mi Smart Band 6 ma zadebiutować w drugiej połowie 2021 roku, ale już wiemy, że nowy Mi Smart Band 6 od Xiaomi to spore ulepszenie w stosunku do zeszłorocznego Mi Band 5. Szósta generacja opaski ma 1,56-calowy wyświetlacz AMOLED z ponad 60 tarczami zegarka i zawiera czujnik SpO2 do pomiaru poziomu tlenu we krwi. Mi Smart Band 6 ma trafić do sprzedaży w Chinach od początku przyszłego miesiąca w cenie od 229 juanów (ok. 148 zł).

Najbardziej znaczącą różnicą między Mi Smart Band 6 a Mi Band 5 jest rozmiar wyświetlacza. Najnowsza opaska fitness od Xiaomi jest wyposażona w większy 1,56-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 152×360 pikseli i maksymalnej jasności 450 nitów.

Oprócz większego wyświetlacza, innym ważnym ulepszeniem jest dodanie czujnika SpO2 do monitorowania nasycenia krwi tlenem. Podobnie jak poprzedni model z zeszłego roku, Mi Smart Band 6 oferuje również śledzenie tętna, monitorowanie snu, analizę osobistej aktywności, śledzenie zdrowia kobiet i ponad 30 trybów treningu.

Nowy model otrzymał również wodoodporność 5 ATM, obsługę Bluetooth 5.0, przypomnienia o siedzącym trybie życia. Jednak pomimo wszystkich ulepszeń Xiaomi twierdzi, że Mi Smart Band 6 zapewnia identyczną dwutygodniową żywotność baterii, co jego poprzednik, który nadal jest jednym z najlepszych trackerów fitness poniżej 150 zł.

Opaska Xiaomi Mi Smart Band 6

Wersja trackera fitness z obsługą NFC będzie kosztować 279 juanów (ok. 170 zł). Chociaż Xiaomi jeszcze niczego nie potwierdziło, spodziewamy się, że przynajmniej model bez NFC zadebiutuje na światowych rynkach jeszcze w tym roku.

źródło: Xiaomi Global | AndroidCentral