Na Apple TV+ pojawi się specjalny film dokumentalny „The Year Earth Changed”

Z okazji Dnia Ziemi serwis Apple TV+ zapowiedział specjalny film dokumentalny „The Year Earth Changed”, którego narratorem jest David Attenborough.

Apple TV+ The Year Earth Changed

Z okazji Dnia Ziemi 2021 firma Apple ogłosiła, że ​​wypuszcza nowy dokument specjalny zatytułowany The Year Earth Changed (Rok, który odmienił świat), który bada, jak zmiany w ludzkim zachowaniu w wyniku pandemii wpłynęły na dziką przyrodę i środowisko. Film dokumentalny zadebiutuje 16 kwietnia 2021 roku. Tego samego dnia Apple TV+ wyda również nowe odcinki swoich seriali dokumentalnych Ziemia w nocnych barwach (tyt. oryg. Earth at Night in Color) i Tiny World. Specjalny film poświęcony pandemii zostanie przedstawiony przez cenionego, wielokrotnie nagradzanego przyrodnika Davida Attenborougha.

Godzinny odcinek specjalny bada, w jaki sposób zamknięcie ludzi spowodowane pandemią pozwoliło rozkwitnąć światu zwierzęcemu.

Prezentujący ekskluzywny materiał filmowy z całego świata po bezprecedensowym roku, The Year Earth Changed to aktualny film dokumentalny, który prezentuje nowe podejście do globalnej blokady i podnoszące na duchu historie, które z niej wynikły. Od słuchania śpiewu ptaków w opuszczonych miastach, przez obserwowanie wielorybów komunikujących się w nowy sposób, po napotkanie kapibary na południowoamerykańskich przedmieściach, ludzie na całym świecie mieli okazję obcować z naturą jak nigdy dotąd.

W godzinnym materiale specjalnym widzowie będą świadkami, jak zmiany w ludzkim zachowaniu – zmniejszenie ruchu statków wycieczkowych, zamykanie plaż na kilka dni w roku, identyfikowanie bardziej harmonijnych sposobów współistnienia ludzi i dzikiej przyrody – mogą mieć głęboki wpływ na przyrodę. Dokument, którego narratorem jest David Attenborough, jest listem miłosnym do naszej planety, podkreślającym, w jaki sposób odradzająca się natura może dać nam nadzieję na przyszłość.

Film Rok, który odmienił świat zadebiutuje w serwisie Apple TV+ 16 kwietnia 2021 roku, przed Dniem Ziemi, który będziemy obchodzić 22 kwietnia. Apple wypuści jednocześnie sześć nowych odcinków Tiny World i sześć nowych odcinków serialu Ziemia w nocnych barwach.

W zeszłym roku Apple wydało krótkometrażowy film animowany „Here We Are: Notes for Living on Planet Earth”, który zbiegł się z Dniem Ziemi 2020.

źródło: Apple Newsroom | 9TO5Mac