Xiaomi Mi Smart Band 6 pojawi się 29 marca

Nowa opaska fitness szóstej generacji Xiaomi Mi Smart Band 6 ma mieć nowe funkcje i wiemy już, że oficjalnie zadebiutuje już w poniedziałek 29 marca 2021 roku.

Zapowiedź opaski Mi Smart Band 6

Xiaomi to jeden z najszybciej rozwijających się producentów smartfonów na świecie. Oprócz telefonów Xiaomi jest znane z urządzenia do monitorowania kondycji fizycznej Mi Smart Band. Urządzenie zostało zaprezentowane pierwotnie w lipcu 2014 roku i jest jednym z typowych produktów dla Xiaomi, ponieważ oferuje mnóstwo funkcji w cenie lepszej niż rozsądna. W czerwcu ubiegłego roku do sprzedaży trafiła chińska piąta generacja urządzenia, a miesiąc później wypuszczono wariant międzynarodowy. Na początku tego miesiąca Huami, firma, która buduje Mi Band dla Xiaomi, złożyła deklarację zgodności UE. Jest to dokument, który producent musi złożyć, aby móc sprzedawać swoje towary na terenie UE. Wskazuje, że określony produkt jest zgodny z wymogami Unii Europejskiej. Dokument zawiera również zdjęcie kolejnego trackera fitness Xiaomi i przewodu ładującego.

W zeszłym roku Xiaomi nie zapewniło dwóch funkcji, o których mówiono: czujnika tlenu we krwi, który mierzy, czy użytkownik dostarcza wystarczającą ilość tlenu do kończyn, oraz wsparcia dla asystenta głosowego Amazon Alexa. Jednak wkrótce po wydaniu Mi Band 5 uruchomiono Huami’s Amazfit Band 5, który zawierał te dwie funkcje. Oznacza to, że w tym roku powinniśmy spodziewać się obu funkcji w przypadku opaski fitness od Xiaomi.

Xiaomi Mi Band 6 pojawił się na tym obrazie na żywo złożonym w UE przez Huami – podobno nowe funkcje i nowa nazwa pojawią się w trackerze fitness szóstej generacji Xiaomi

Według serwisu Gadgets and Wearables Mi Band 6 może być wyposażony w GPS. Biorąc jednak pod uwagę ceny innych trackerów fitness z tą funkcją, Xiaomi może zdodać GPS w wersji urządzenia o wyższej cenie. W końcu wariant Mi Band 5 bez NFC kosztuje około 35 USD. Dołączenie GPS może spowodować podwojenie tej kwoty. Inną możliwością dla nowego monitora sprawności może być wysokościomierz do śledzenia liczby pięter, na które wszedł użytkownik. Mi Band 6 może również umożliwiać użytkownikom odpowiadanie na wiadomości SMS przy użyciu wstępnie ustawionych odpowiedzi. Możemy także zobaczyć integrację z WhatsAppem i Telegramem.

Xiaomi Mi Band 6 pojawił się na poniższym obrazie dołączonym do dokumentacji UE przez Huami:

Zdjęcie Mi Smart Band z deklaracji zgodności UE
Zdjęcie Mi Smart Band z deklaracji zgodności UE

Liczba trybów sportowych, prawdopodobnie wzrośnie z 19 do 30, w tym ćwiczenia halowe, jazda na łyżwach w pomieszczeniu, HIIT, trening podstawowy, rozciąganie, stepper, gimnastyka, pilates, taniec uliczny, taniec, zumba, krykiet, kręgle, koszykówka, siatkówka, tenis stołowy, badminton, boks i kickboxing.

Zgłoszenia regulacyjne zostały złożone w Indonezji i Indiach pod numerem modelu XMSH15HM. Indonezyjskie zgłoszenie odnosi się do produktu jako Smart Band 6. Na Twitterze Xiaomi zamieściło zapowiedź Mi Smart Band 6. Wygląda na to, że Xiaomi planuje wypuścić swój tracker kondycji wcześniej niż w zeszłym roku. Co ważniejsze, wygląda na to, że urządzenie będzie miało nową nazwę! Jeśli jesteś fanem tego produktu lub szukasz niedrogiego urządzenia do monitorowania kondycji w świetnej cenie, to już w poniedziałek możemy dowiedzieć się znacznie więcej!

źródło: Xiaomi | phoneArena