iMac Pro znika ze sklepu Apple’a

Apple usunęło model iMaca Pro ze swojej strony internetowej, oficjalnie zaprzestając produkcji tego modelu i uniemożliwiając jego zakup.

iMac Pro z 2017 roku

Firma Apple ogłosiła plany zaprzestania sprzedaży modelu na początku marca tego roku. Komputer iMac Pro był nadal dostępny w witrynie Apple, ale tylko „do wyczerpania zapasów”. Po tym, jak pozostałe modele zostały wyprzedane w miniony piątek, Apple całkowicie usunęło stronę produktu iMac Pro. Model nie pojawia się w aplikacji Apple Store ani w wynikach wyszukiwania i nie ma już możliwości zakupu urządzenia w sklepie internetowym Apple w Stanach Zjednoczonych ani w innych krajach. Firma Apple zmieniła również odniesienia do modeli iMac Pro z „2017 i późniejszych” na „2017”, co oznacza, że ​​nie będą produkowane żadne nowe modele.

Może Cię zainteresować również: Przeprojektowany iMac już niedługo?

Chociaż w oficjalnym sklepie internetowym Apple nie ma już na liście modeli iMac Pro, wciąż dostępne są w sklepie niektóre z tzw. odnowionych modeli.

Wprowadzony po raz pierwszy w 2017 roku iMac Pro był w chwili premiery najpotężniejszym komputerem Apple’a. To zaawansowane urządzenie było wyposażone w procesory Intel Xeon, ale zachowało ten sam ogólny wygląd, co inne urządzenia wielofunkcyjne Apple’a.

Oprócz zaprzestania produkcji iMaca Pro, 21,5-calowy iMac z wyświetlaczem Retina 4K wydaje się być kolejnym w kolejce do pożegnania.

źródło: Apple | Apple Insider