Nowa okładka stacji użytkownika w Apple Music

Wygląda na to, że Apple Music usunęło spersonalizowaną grafikę dla funkcji osobistych stacji radiowych „Apple Music”, zastępując grafikę użytkowników jednolitą grafiką.

Osobista stacja radiowa w Apple Music

Spersonalizowane algorytmiczne stacje radiowe to popularna funkcja w serwisie Apple Music, która automatycznie generuje niestandardową stację radiową dla użytkownika w oparciu o jego nawyki i preferencje dotyczące słuchania.

Aplikacja Apple Music wcześniej generowała niestandardową grafikę osobistej stacji radiowej na podstawie zdjęcia profilowego użytkownika w Apple Music, ale teraz wydaje się, że Apple usunęło tę funkcję, zastępując grafikę osobistej stacji radiowej czerwoną grafiką – dla wszystkich. Zmiana może być zgodna z szeregiem poprawek do grafiki „Apple Music”, które miały miejsce w ciągu ostatniego roku, takich jak animowane okładki albumów.

Niektórzy użytkownicy są niezadowoleni z tej zmiany, komentując, że „wariant zdjęcia profilowego sprawiał, że stacja była bardziej osobista niż obecna”. Kolejnym minusem wydaje się być to, że teraz podczas słuchania osobistej stacji radiowej innego użytkownika jedynym sposobem na stwierdzenie, skąd pochodzi ta stacja, jest małe zdjęcie profilowe w prawym dolnym rogu, a nie sama grafika.

źródło: Apple Music