Zgłoś się online na test w kierunku koronawirusa SARS-Cov-2

Od dzisiaj, osoby które zidentyfikowały u siebie ryzyko zakażenia się koronawirusa mogą zgłosić się na test w kierunku SARS-Cov-2 za pomocą formularza internetowego.

Formularz zgłoszeniowy online na test w kierunku koronawirusa SARS-Cov-2

Ministerstwo Zdrowia udostępniło dzisiaj formularz kwalifikacji na test w kierunku SARS-Cov-2 (COVID-19), aby odciążyć kierowanie pacjentów przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej (POZ). Formularz mogą wypełnić te osoby, które ukończyły 18 lat i zidentyfikowały u siebie ryzyko zakażenia się koronawirusem. Po wypełnieniu formularza otrzymają oni informację, czy kwalifikują się na test w kierunku SARS-CoV-2. W przypadku kwalifikacji na test w kierunku SARS-CoV-2, z pacjentem skontaktuje się konsultant Domowej Opieki Medycznej, aby wystawić zlecenie na test. Konsultanci Domowej Opieki Medycznej pracują w godzinach od 8.00 do 18.00 (również w weekendy).

Może Cię zainteresować także: Od 15 marca kupisz test serologiczny na COVID-19 w Biedronce.

Osoby kwalifikujące się, po wystawieniu zlecenia na test, otrzymają także SMS o proponowanym miejscu oraz godzinie testu. Zastosowanie się do informacji z SMS-a pozwoli uniknąć niepotrzebnych kolejek w punkcie wymazowym. Więcej informacji o systemie eKolejka znajdziesz na stronie gov.pl/eKolejka.

Formularz należy wypełniać w godz. od 8:00 do 18:00. Formularze złożone po godz. 18.00 będą obsługiwane w miarę możliwości kolejnego dnia.

Skorzystaj z formularza pod adresem: gov.pl/web/dom/formularz.

Wykaz mobilnych punktów wymazowych znajduje się na specjalnej stronie portalu pacjent.gov.pl. Wynik testu możesz odczytać równie na Internetowym Koncie Pacjenta.

W przypadku pozytywnego wyniku testu, skorzystaj z monitoringu realizowanego w ramach projektu PulsoCare. Więcej informacji znajdziesz na www.gov.pl/dom.

Test w kierunku SARS-CoV-2 może wystawić również lekarz POZ (podstawowej opieki zdrowotnej). Sprawdź rejestr placówek POZ.

źródło: Ministerstwo Zdrowia