Porównanie wielkości księżyców daje poczucie skali Układu Słonecznego

YouTuber i animator z MetaBallStudios, stworzyli pouczającą animację 3D porównującą rozmiary kilku księżyców z naszego Układu Słonecznego.

Porównanie wielkości księżyców w naszym Układzie Słonecznym

Wizualizacja całego Układu Słonecznego wymaga wyczarowania wielu wirujących ciał poruszających się synchronicznie. Ale wyczucie skali tych obiektów jest równie ważne dla stworzenia obrazu naszego układu gwiezdnego. Właśnie dlatego poniższy film stworzony przez MetaBallStudios porównujący rozmiary księżyców w naszym gwiezdnym sąsiedztwie jest tak pouczający. W materiale, który pochodzi z Laughing Squid, porównano rozmiary niektórych naturalnych satelitów naszego Układu Słonecznego. Film zaczyna się od S/2009 S 1, malutkiego księżyca Saturna o średnicy ok. 300 m, a następnie pokazuje kolejno coraz większe księżyce w porównaniu ze znanymi budynkami takimi jak Wieża Eiffela. Zestawienie księżyców kończy się na Ganimedesie, który jest księżycem o średnicy około 5270 km, należącym do Jowisza.

Chociaż przypomnienie prawdopodobnie nie jest konieczne, księżyc lub naturalny satelita jest definiowany jako ciało niebieskie krążące wokół planety lub asteroidy. Według NASA w naszym Układzie Słonecznym jest ponad 200 księżyców, z których większość krąży wokół gigantycznych planet. Jednak astronomowie wciąż odkrywają nowe księżyce. Na przykład w październiku 2019 roku astronomowie ogłosili odkrycie 20 nowych księżyców wokół Saturna.

Kanał MetaBallStudios (MBS) stworzony i prowadzony jest przez hiszpańskiego animatora 3D o imieniu Alvaro, który lubi porównywać podobne obiektów o różnych rozmiarach i pokazywać ich skalę. MBS w przeszłości porównywał na przykład rozmiary różnych kultowych samochodów i samolotów.

Twórca kanału pracuje teraz nad filmem porównującym rozmiary różnych statków kosmicznych. A biorąc pod uwagę liczbę najwspanialszych statków kosmicznych, nie ma wątpliwości, że będzie to interesujące wideo!

Co myślisz o tym filmie porównującym wielkość księżyca od MetaBallStudios? Porównajmy opinie w komentarzach!

źródło: Nerdist