Gal Asterix w serialu animowanym Netflixa w 2023 roku

Serwis streamingowy Netflix i największe francuskie wydawnictwo rozpoczną współpracę nad nową odsłoną historii o Asteriksie – za reżyserię odpowiedzialny będzie Alain Chabat.

Gal Asterix w serialu animowanym Netflix w reżyserii Alaina Chabata w 2023 roku!

Po zabraniu się za kultowy polski komiks Kajko i Kokosz, gigant streamingowy przymierza się do ekranizacji legendarnej postaci francuskiej popkultury – Asterixa. Już wkrótce serwis będzie mógł przedstawić dzielnego Gala nowemu pokoleniu widzów z całego świata. Serwis współpracuje z należącym do grupy Hachette wydawnictwem Les Editions Albert Renée, by stworzyć pierwszy animowany miniserial oparty na ponadczasowej klasycznej serii komiksów. Reżyserią zajmie się słynny francuski reżyser i scenarzysta Alain Chabat, a produkcją — Alain Goldman (Legende Films). 

Nie jest to pierwsze spotkanie Alaina Chabata z tą ikoną popkultury. Jest on bowiem autorem scenariusza i reżyserem filmu „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra” z 2002 roku, najpopularniejszego z licznych filmowych adaptacji historii o Asteriksie i trzeciego z najbardziej kasowych filmów w historii Francji. To dla mnie coś niesamowitego, że Alain Chabat wraca do pracy z Asteriksem po raz pierwszy od czasów tamtego projektu i że odbędzie się to we współpracy z firmą Netflix. Premiera serialu zaplanowana jest na 2023 rok. 

Dyrektor działu ds. animacji oryginalnych w Netfliksie – Dominique Bazay od dawna rozmawiał z Celeste’em Surugue’em z wydawnictwa Albert René o tym, jak przenieść opowieść o Asteriksie na Netflixa. Łączy ich sympatia do tych bohaterów i wzajemne zaufanie.

Myślę, że to doskonała wiadomość dla wszystkich fanów, którzy dorastali razem z Asteriksem, jego kumplem Obeliksem i ich wiernym towarzyszem Idefiksem.

Od momentu pierwszego wydania komiksu o Asteriksie w 1961 roku ukazało się 38 tomów w 111 językach i dialektach, a tom 39. pojawi się jeszcze w tym roku. Ponadto od 1967 roku nakręcono aż 15 filmów pełnometrażowych poświęconych temu bohaterowi. Jest to saga o zadziornym wojowniku i zuchwałych mieszkańcach jego wioski, którym udało się ocalić mały zakątek dawnej Galii przed najazdem Rzymian. Na każdy nowy tom komiksu i film z niecierpliwością czekają fani serii, zwłaszcza we Francji, Włoszech, Niemczech i w Kanadzie. Zawsze uważałem, że wyjątkowy humor autorstwa Goscinnego i Uderzo jest ponadczasowy. To dlatego seria o przygodach Asteriksa jest tak wyjątkowa — podoba się ludziom w każdym wieku i pochodzącym z różnych zakątków świata. 

Serial Netfliksa będzie adaptacją jednego z klasycznych tomów — Walka wodzów, w którym Rzymianie, nieustannie nagabywani przez Asteriksa i ludzi z jego wioski, doprowadzają do rywalizacji konkurujących ze sobą galijskich wodzów i usiłują ustawić wynik, porywając druida wraz z pożądanym przez wszystkich magicznym napojem.

Czekamy z niecierpliwością!

źródło: Netflix Polska