Aplikacja PayEye już 7 kwietnia 2021 r.

Już wkrótce serwis internetowy PayEye, dla użytkowników płatności za pomocą tęczówki oka, zamieni się na aplikację mobilną PayEye.

PayEye - płatności tęczówką oka

Płacąc payeye nie potrzebujemy gotówki, portfela, karty płatniczej, zegarka ani telefonu, wystarczy tylko jedno spojrzenie. System płatności PayEye to pierwszy na świecie tak bezpieczny i kompletny system płatniczy, opierający się na akceptacji płatności oraz identyfikacji użytkownika za pomocą biometrii tęczówki oka. Już za niecały miesiąc – 7 kwietnia 2021 roku użytkownicy systemu będą mogli zalogować się do swojego konta payeye wyłącznie za pomocą aplikacji mobilnej, a nie jak do tej pory przez stronę internetową my.payeye.com.

System funkcjonuje już w ok. 120 punktach we Wrocławiu a od wczoraj także w Biurze Obsługi Pasażera MPK za bilety (i mandaty) będzie można zapłacić okiem. Umożliwia to technologia firmy PayEye, z którą miejski przewoźnik podpisał umowę o współpracy. Szef PayEye zapewnia, że proponowane rozwiązanie jest bezpieczne: Tęczówka ma 256 unikalnych cech. Na świecie nie ma dwóch osób, które mają takie same tęczówki. Co więcej, tęczówki lewego i prawego oka u tej samej osoby także się różnią – mówi Krystian Kulczycki.

Aby zapłacić, należy najpierw na terminalu wpisać odpowiednią kwotę. Użytkownik spogląda na urządzenie i wtedy dokonuje się transakcja. Płatność jest możliwa także w soczewkach kontaktowych i w okularach. Nie ma ryzyka przypadkowego złożenia przelewu.

Jak skorzystać z payeye?

  • Załóż konto – szybka rejestracja online w dowolnym miejscu. PayEye jest małą instytucją płatniczą (MIP), która podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego. W celu założenia konta wymagana jest weryfikacja tożsamości.
  • Stwórz osobisty wzorzec – jednorazowe tworzenie indywidualnego wzorca na bazie tęczówki oka. Generowanie wzorca biometrycznego jest bezdotykowe i nie ma wpływu na zdrowie. Możliwe jest to u naszych Partnerów lub w domu
  • Płać jednym spojrzeniem – bezdotykowo, higienicznie i bezpiecznie możesz korzystać z oferty partnerów systemu PayEye.

Od 6 kwietnia 2021 roku od godz. 10:00 rozpocznie się optymalizacja procesów i zostanie wyłączona możliwość korzystania z konta payeye za pośrednictwem serwisu my.payeye.com. Natomiast następnego dnia, od 7 kwietnia 2021 roku od godz. 10:00 możliwe będzie korzystanie z konta payeye wyłącznie za pośrednictwem aplikacji, w której dostępne będą nowe funkcje.

Co powinni zrobić użytkownicy płatności PayEye?

Jeżeli nadal chcesz korzystać ze swojego konta payeye, pobierz aplikację (dostępną od 7 kwietnia 2021 r.) dla urządzeń z systemem operacyjnym iOS w sklepie App Store, dla urządzeń z systemem operacyjnym Android w Google Play, a dla urządzeń Huawei w AppGallery. Zaloguj się i korzystaj z niej na zasadach określonych w regulaminie płatności PayEye obowiązującym od 7 kwietnia 2021 r.

Aplikacja mobilna PayEye od 7 kwietnia 2021 r.

Jeżeli chciałbyś zrezygnować, pamiętaj, że zgodnie z regulaminem masz dwie możliwości. Do dnia poprzedzającego dzień wejścia w życie zmian tj. do dnia 6 kwietnia 2021 r. możesz:

  • wypowiedzieć umowę ze skutkiem od dnia poinformowania Cię o zmianie nie później jednak niż do dnia, w którym te zmiany zostałyby zastosowane tj. do 6 kwietnia 2021 r.
  • zgłosić sprzeciw – wtedy, jeśli nie wypowiedziałeś umowy, wygaśnie ona z dniem poprzedzającym dzień wejścia w życie zmian tj. 6 kwietnia 2021 r.

Jeżeli przed proponowaną datą wejścia w życie zmian regulaminu nie zgłosisz sprzeciwu ani nie wypowiesz umowy, będzie to oznaczało, że wyraziłeś zgodę na zmiany i od 7 kwietnia 2021 r. będziesz mógł korzystać z konta payeye tylko przez aplikację mobilną.

Aplikacja mobilna PayEye

Pobierz bezpłatną aplikację PayEye – załóż konto i w kilka minut dołącz do wygodnej, szybkiej i bezpiecznej technologii, umożliwiającej płatności biometryczne offline i ekspresowe płatności e-payeye online.

Wpisz podstawowe dane, zrób selfie i podepnij swoją kartę płatniczą.

Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej PayEye
Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej PayEye

Aplikacja dostępna jest w sklepach App Store i Google Play:

źródło: PayEye | MPK Wrocław