Tracker aktywności fizycznej i snu dla dzieci – Fitbit Ace 3

Fitbit wprowadza na rynek Fitbit Ace 3™, tracker aktywności fizycznej i snu dla dzieci nowej generacji, zachęcając do zdrowego trybu życia przez zabawę.

Fitbit Ace 3 for kids (6+)

Fitbit zaprezentował Fitbit Ace 3™, tracker aktywności fizycznej i snu dla dzieci nowej generacji. Dzięki niemu dzieci w wieku od 6 lat razem z rodzicami mogą aktywnie i w prosty sposób budować zdrowe nawyki. Ponadto, wraz z nową generacją produktów, marka rozszerza zakres dostępnych funkcji, a także dodaje jeszcze ciekawsze animowane tarcze zegarowe i nowe akcesoria. Z żywotnością baterii aż do 8 dni oraz wodoodpornym designem, Fitbit Ace 3 będzie nadążał za Twoją pociechą przez cały tydzień. Wszystko to w przystępnej cenie 389,00 zł. Fitbit Ace 3 jest już dostępny w przedsprzedaży, a oficjalna sprzedaż rozpocznie się 15 marca.

Sprawdź także: Aplikacja Fitbit EKG pojawi się w Polsce

Fitbit Ace 3, teraz z jeszcze dłuższą żywotnością baterii, nowymi interaktywnymi tarczami zegara oraz przyjaznym dla dzieci designem z zabawnymi akcesoriami z najnowszą odsłoną Minionków™ dostępną wkrótce.

Z powodu nauki zdalnej, braku zajęć z wychowania fizycznego oraz braku aktywności po szkole, dzieci spędzają więcej czasu przed ekranem komputera czy smartfona. Zgodnie z wytycznymi Amerykańskiej Akademii Pediatrii, czas jaki dzieci w wieku 6 do 12 lat mogą spędzać dziennie przed ekranem nie powinien przekraczać 1–2 godzin dziennie. Podobne rekomendacje wystosowała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zalecając by dzieci w wieku przedszkolnym spędzały nie więcej niż 30 minut przed ekranem, a dzieci w wieku wczesnoszkolnym maksymalnie 2 godziny dziennie. Pandemia oraz zdalna nauka utrudniają stosowanie się do tych zaleceń.

Najnowsze badanie przeprowadzone w 10 europejskich krajach – w tym w Polsce – wskazują, że w czasie pandemii COVID-19 prawie 70% dzieci w wieku 6-18 lat przebywa przed ekranami przez ponad 2 godziny na dobę, a czas ten jest znacząco dłuższy niż przed pandemią. Dodatkowo tylko około 20% dzieci podjęło rekomendowaną ilość aktywności fizycznej w ciągu dnia. To ogromne zagrożenie dla ich zdrowia.

Aby temu zapobiec, rodzice szukają nowych sposobów na zachęcenie dzieci do aktywności – Fitbit Ace 3 motywuje dzieci do ruchu niezależnie od okoliczności i pomaga im budować zdrowe nawyki na całe życie niezależnie od okoliczności.

Zalety Fitbit Ace 3™:

  • motywuje dzieci by poświęciły 60 minut dziennie na aktywność fizyczną poprzez przypomnienia o wykonaniu odpowiedniej liczby kroków
  • pomaga w zachowaniu prawidłowej higieny snu poprzez monitorowanie snu oraz przypomnieniach o porze spania
  • to pierwsze urządzenie ubieralne, które już wkrótce przeniesie na nadgarstek jedne z najbardziej ukochanych przez dzieci postaci – Minionki™
  • w aplikacji Fitbit dzieci mogą łączyć się ze swoimi znajomymi i rodziną
  • dzieci mogą łatwo wyznaczać własne cele zdrowotne i śledzić swoją całodzienną aktywność na jasnym i łatwym w obsłudze ekranie dotykowym

Ace 3 pomaga dzieciom rozwinąć i budować zdrowe nawyki, zachęca do aktywności i pomaga w utrzymaniu prawidłowej higieny snu, której potrzebują ich rosnące ciała. Urządzenie motywuje dzieci by poświęciły 60 minut dziennie na aktywność fizyczną. Wszystko to dzięki przypomnieniom prostoz nadgarstka o wykonaniu 250 kroków na godzinę. Przypomnienia można dostosować do czasu zajęć szkolnych. Ponadto, dzieci mogą łatwo wyznaczać własne cele zdrowotne i śledzić swoją całodzienną aktywność na jasnym i łatwym w obsłudze ekranie dotykowym. Mogą także ustawiać timery i ścigać się ze stoperem. Urządzenie monitoruje sen, przypomina o porze spania, a także oferuje ciche alarmy. Wszystko to, aby pomóc dzieciom i rodzicom wypracować zdrowy harmonogram snu, który zapewnia pociechom wystarczająco dużo casu na odpoczynek i regenerację przed kolejnym dniem pełnym wyzwań. W aplikacji Fitbit dzieci mogą łączyć się ze swoimi znajomymi i rodziną (zatwierdzonymi jej członkami przez rodziców). Ponadto mogą brać udział w przyjaznej rywalizacji poprzez wyzwania Family Face Off oraz świętować swoje sukcesy i postępy za pomocą wirtualnych odznak oraz trofeów.

Fitbit Ace 3 sprawia, że aktywność fizyczna staje się zabawną dzięki animowanym postaciom z tarczy zegara, które zmieniają się i rosną, gdy dzieci robią postępy w kierunku osiągnięcia celów danego dnia. Dzięki nowym animowanym tarczom zegara przedstawiającym królika, kota, Marsjanina i statek kosmiczny oraz ponad 20 pozostałym, dzieci mają więcej opcji personalizacji urządzenia i wyrażania siebie w zabawny oraz angażujący sposób. Mogą również dopasować Ace 3 do swojego indywidualnego stylu dzięki szerokiej gamie akcesoriów. Ponadto Fitbit Ace 3 będzie pierwszym urządzeniem ubieralnym, które przeniesie na nadgarstek jedne z najbardziej ukochanych przez dzieci postaci – Minionki™. Są to bohaterowie dobrze znanej na całym świecie animacji. Stanie się to dzięki dwóm nowym akcesoriom – opaskom w kolorach Minionkowy Niebieski i Minionkowy Czarny z dodatkowymi funkcjami, które pojawią się już wkrótce. 

Podczas gdy dzieci będą koncentrować się na aktywności fizycznej, rodzice mogą mieć pewność, że prywatność ich dziecka jest w pełni chroniona. Fitbit Ace 3 spełnienia standardy prywatności dzieci określone przez prawo, w tym ustawę o ochronie prywatności dzieci w Internecie (COPPA) w Stanach Zjednoczonych i RODO w Europie. Zakładając konto rodzinne rodzice uzyskują dostęp do kontroli prywatności i zabezpieczeń urządzenia dziecka, co jest wymagane dla pociech w wieku do 12 lat. Za pośrednictwem konta rodzinnego w aplikacji Fitbit rodzice mogą w łatwy sposób przejść do widoku rodzica, aby zobaczyć wyniki aktywność fizycznej swojego dziecka, zarządzać treściami wyświetlanymi na urządzeniu pociechy i zatwierdzać zaproszenia do znajomych. Natomiast dzieci mogą sprawdzać swoje wyniki w aplikacji za pośrednictwem widoku dziecka. Fitbit Ace 3 promuje budowanie zdrowych nawyków, pokazując najważniejsze dane, takie jak statystyki dotyczące aktywności fizycznej i snu, a także zatwierdzonych przez rodziców znajomych czy tarcze zegara, awatary i odznaki. 

Dzięki łatwemu i szybkiemu procesowi konfiguracji rodziny mogą sprawnie sparować Fitbit Ace 3 z urządzeniami z systemem Android czy iOS, aby ich dzieci mogły szybko zacząć korzystać z nowego gadżetu. Dzieci posiadające własne smartfony będą otrzymywać powiadomienia o połączeniach i SMS-ach bezpośrednio na nadgarstku, aby pozostać w kontakcie z rodzinom i przyjaciółmi. Dzięki ponad tygodniowej żywotności baterii urządzenia, dzieci oraz rodzice będą mogli praktycznie zapomnieć
o ładowaniu urządzenia.

Od dziś Fitbit Ace 3 jest dostępny w przedsprzedaży na Fitbit.com i w najlepszych sklepach, a oficjalna sprzedaż rozpocznie się 15 marca 2021 r.. Fitbit Ace 3 kosztuje 389,00 zł z klasycznymi, wygodnymi i bezpiecznymi silikonowymi opaskami, które są wodoodporne i nie zaszkodzą im upadki. Urządzenie dostępne jest kolorze czarno-czerwonym i niebiesko-zielonym. Silikonowe opaski z wzorami z filmu Minionki będą dostępne  wkrótce w cenie 149,00 zł.

źródło: Fitbit