Uaktualnienia systemów iOS i iPadOS 14.4.1

Apple wydało małe uaktualnienia swoich systemów operacyjnych iOS i iPadOS 14.4.1, watchOS 7.3.2 oraz macOS Big Sur 11.2.3, które warto zainstalować.

Urządzenia firmy Apple: Apple TV, MacBook, iPad, iPhone, Apple Watch

Duża aktualizacja systemu iOS 14.5 jest wciąż w fazie testów beta, ale Apple wydało dziś niewielkie poprawki swoich systemów operacyjnych iOS 14.4.1, iPadOS 14.4.1, watchOS 7.3.2 oraz macOS Big Sur 11.2.3. Uaktualnienia zostały udostępnione nieco ponad miesiąc po tym, jak Apple udostępniło publicznie iOS 14.4 pod koniec stycznia tego roku. Już sam numer wersji oprogramowania sugeruje, że jest to drobna aktualizacja, która nie przynosi żadnych nowych funkcji, które zostaną udostępnione dopiero wraz z wydaniem iOS 14.5. Dzisiejsze wersje nadal warto pobrać i zainstalować w trybie OTA (over the air), ponieważ zawierają ważne poprawki zabezpieczeń i jest zalecane dla wszystkich użytkowników.

Uaktualnienie iOS 14.4.1

Aby zaktualizować iPhone’a lub iPada, otwórz UstawieniaOgólneUaktualnienia. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby pobrać i zainstalować nowe oprogramowanie. Jeśli masz włączone automatyczne aktualizacje, a także automatyczne pobieranie, obsługiwane urządzenie automatycznie pobierze i zainstaluje oprogramowanie w nocy, gdy urządzenie jest ładowane.

Apple twierdzi, że nowe oprogramowanie jest zalecane dla wszystkich użytkowników i powinni oni zainstalować nowe oprogramowanie już teraz.

Oprócz aktualizacji systemów iOS i iPadOS firma Apple wydała również niewielką aktualizację do systemu watchOS. Nowa wersja oprogramowania to watchOS 7.3.2 i jest już dostępna w obsługiwanych modelach. Aby zaktualizować ręcznie, otwórz aplikację Watch, wybierz OgólneUaktualnienia i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Uaktualnienie watchOS 7.3.2

Aby dokonać aktualizacji, zegarek Apple Watch musi mieć co najmniej 50% baterii, być podłączony do ładowarki, a także znajdować się w zasięgu i sparowany z iPhonem. Po włączeniu automatycznych aktualizacji nowe oprogramowanie będzie pobierane i instalowane w nocy, podczas gdy smartwatch się ładuje.

Uaktualnienie macOS 11.2.3

Jeśli chodzi o nowości, nowa aktualizacja systemu watchOS 7.3.2 koncentruje się również na aktualizacjach zabezpieczeń. Podobnie jak wersja systemu macOS Big Sur 11.2.3 dla komputerów Mac.

źródło: Apple Polska