Aplikacja WhatsApp na komputery z połączeniami głosowymi i wideo

WhatsApp zaktualizował swoja aplikację przeznaczoną na komputery, dodając obsługę połączeń głosowych i wideorozmów.

Aplikacja WhatsApp na komputery z obsługą rozmów głosowych i wideorozmów

W ubiegłym roku liczba osób dzwoniących do siebie i prowadzących długie rozmowy za pośrednictwem WhatsAppa znacznie wzrosła. W minionego sylwestra pobito rekord największej liczby połączeń wykonanych w ciągu jednego dnia, obsługując 1,4 miliarda połączeń głosowych i wideo. W czasach, gdy tak wiele osób wciąż pozostaje z dala od swoich bliskich i dostosowuje się do nowych metod pracy, połączenia za pośrednictwem WhatsAppa mają być jak najbardziej zbliżone do rozmów twarzą w twarz, niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie znajdują się użytkownicy i z jakiej technologii korzystają.

Rozmawiając na dużym ekranie, możesz współpracować wydajniej, wyraźniej widzieć rodzinę i swobodnie poruszać się po pomieszczeniu, bo masz wolne ręce. Aby połączenia z poziomu aplikacji na pulpit przebiegały bez zakłóceń, aplikacja działa w orientacji pionowej i poziomej. Okno jest autonomiczne z możliwością zmiany rozmiaru i zawsze pozostaje na wierzchu, dzięki czemu nigdy nie zniknie na karcie przeglądarki czy w stosie otwartych okien.

Połączenia głosowe i wideo w WhatsAppie są w pełni szyfrowane, więc WhatsApp ich nie słyszy ani nie widzi, bez względu na to, czy dzwonisz z telefonu, czy też komputera. Wprowadzenie obsługi połączeń indywidualnych w aplikacji WhatsApp na komputery z systemami macOS i Windows, mają zapewnić użytkownikom pełnię możliwości komunikacji. W przyszłości funkcja ta zostanie rozszerzona o obsługę grupowych połączeń głosowych i wideo.

Więcej informacji, w tym na temat pobierania aplikacji na pulpit komputerów z systemem Windows i Mac, jest dostępnych stronie pomocy aplikacji.

źródło: WhatsApp