Wystartowała polska wersja sklepu Amazon

Serwis Amazon.pl jest już dostępny – w nocy z 1 na 2 marca 2021 roku ruszyła pełna polska witryna popularnego giganta e-commerce.

Amazon.pl - logo na tle z polskimi motywami

Start pełnej polskiej wersji serwisu Amazon.pl to w zasadzie tylko formalność, bowiem od lat możemy zamawiać produkty z Amazona w brytyjskiej, amerykańskiej czy wreszcie niemieckiej wersji serwisu. Ta ostatnia otrzymała w 2016 roku polską nakładkę językową, która miała jeszcze bardziej ułatwić zakupy Polakom na platformie zakupowej giganta e-commerce. Jednak w nocy z 1 na 2 marca 2021 roku serwis udostępnił w pełni polską wersję swojego serwisu pod adresem Amazon.pl – nie jest to już nakładka językowa a polski odpowiednik serwisu jaki znamy z Wielkiej Brytanii czy Niemiec. O starcie serwisu w Polsce pojawiały się nieoficjalne informacje już od wielu lat – teraz już mamy polski serwis Amazon, polskie logo i popularne w naszym kraju metody płatności od karty płatniczej, przez przelewy internetowe po BLIKA (płatności BLIKIEM pojawiły się już na początku 2020 roku w niemieckiej wersji serwisu z włączonym językiem polskim).

Z czego możemy skorzystać na polskim Amazonie?

Aby korzystać z polskiej wersji serwisu wystarczy przejść pod adres z polskim rozszerzeniem: Amazon.pl i zalogować się dotychczasowym kontem, z którego korzystałeś w wersjach sklepu Amazon w innych krajach. Wszystkie ustawienia, dane adresowe czy zapisane dane kart będą dostępne w zakładce ustawień konta – nie trzeba nic dodawać, jeśli miałeś już skonfigurowane konto w innym sklepie Amazona.

Na stronie głównej polskiego Amazona wita nas banner z polskimi motywami (Statkiem, Syrenką, Giewontem, Neptunem i Lajkonikiem z polską flagą) i tekstem „Zamawiaj na Amazon.pl – ponad 100 milionów produktów w niskich cenach”.

Kolejne bannery informują o najważniejszych korzyściach związanych z zakupami na platformie, które obejmują między innymi:

 • darmowa dostawa dla zamówień od 100 zł
 • okazje i promocje do 75% taniej
 • zwroty do 30 dni
 • 100 mln produktów w rozmaitych kategoriach
 • pomoc 7 dni w tygodniu
 • gwarancja przy zamówieniach od sprzedawców zewnętrznych
 • bezpieczne transakcje w wybranych metodach płatności (BLIK, karta, przelewy)
Zrzut ekranu z polskiej wersji serwisu Amazon.pl
Zrzut ekranu z polskiej wersji serwisu Amazon.pl

Oferta na Amazon.pl

Zamówienia na Amazon.pl powyżej 100 zł zostaną wysłane za darmo, jednak nie ma wszystkich interesujących nas produktów. W zakładce Kindle możemy kupić jedynie Kindle Paperwhite w wersji 8 i 32 GB bez reklam, pozostałych modeli niestety nie ma. Szkoda też, że Amazon wciąż nie dodał polskiego tłumaczenia do interfejsu swojego czytnika – skoro jest sklep…. W ofercie są także inteligentne głośniki Echo Dot 4. generacji i Nowe Echo 4. generacji w wersji międzynarodowej – jednak są one wciąż bez wsparcia obsługi języka polskiego.

Brakuje usługi Amazon Prime, która uprawnia do zniżek, darmowych przesyłek od odpowiedniej kwoty – czyli odpowiednik Allegro Smart. Póki co jest jedna opcja z darmową przesyłką dla zakupów powyżej 100 zł.

Polski Amazon – korzyści

To pierwszy dzień serwisu, więc dajmy mu jeszcze szansę – jak na debiut jest idealnie – czekamy na więcej!

Regulamin serwisu Amazon.pl

 • Minimalna kwota zamówienia w przypadku darmowej dostawy jest obliczana na podstawie ceny brutto produktu. Karty podarunkowe, bony podarunkowe, cyfrowe treści do pobrania i e-booki nie są wliczane do minimalnej kwoty zamówienia.
 • Darmowa dostawa dotyczy tylko przedmiotów wysyłanych bezpośrednio przez Amazon.pl oraz sprzedawców zewnętrznych korzystających z centrów logistycznych Amazon (Realizacja przez Amazon). Darmowa dostawa do wszystkich miejsc nie dotyczy przedmiotów oferowanych przez sprzedawców zewnętrznych na platformie Marketplace w serwisie Amazon.pl, których dostawa nie jest realizowana przez serwis Amazon.pl. W takich przypadkach mogą zostać naliczone koszty wysyłki. Więcej informacji znajduje się na stronie Zamawianie u sprzedawcy z platformy Marketplace i Dostawy zamówień złożonych na platformie Marketplace w serwisie Amazon.pl
 • Jeśli usuniesz z zamówienia kwalifikujące się przedmioty, a całkowita wartość zamówienia po usunięciu tych przedmiotów jest niższa od minimalnej kwoty zamówienia, zostaną naliczone standardowe koszty dostawy. 
 • Jeśli chcesz wysłać zamówienie na kilka adresów, wartość zamówienia wysłanego w przeliczeniu na każdy adres musi być co najmniej równa minimalnej kwocie zamówienia wymienionej w powyższej tabeli lub od niej wyższa.
 • Do każdego przedmiotu zostaną naliczone koszty przesyłki i opakowania zgodnie z kosztami i warunkami dostawy standardowej serwisu Amazon.
 • Obowiązują Ogólne warunki korzystania z serwisu Amazon.pl.

źródło: Amazon Polska