Przyjęcie 5G na świecie potroi się w 2021 roku!

Coraz więcej krajów na świecie rozszerza zasięg sieci komórkowej 5G nowej generacji, w tym roku przyjęcie tej technologii ma być 3-krotnie większa niż rok wcześniej!

Sieć 5G na świecie w 2020-2026 (prognoza)
Prognozowana liczba aktywnych smartfonów z 5G od 2020 do 2026 roku

Podczas gdy mobilne połączenia internetowe w sieciach 4G są wystarczająco szybkie dla większości przeciętnych użytkowników, umożliwiając im strumieniowe przesyłanie wideo HD lub pobieranie muzyki, aplikacji i gier w podróży, to kolejna ewolucja sieci bezprzewodowych – 5G już nadeszła i ma odnotować szybki rozwój w tym roku.

Sprawdź także: Czy możemy wprowadzić 5G i zmniejszyć zużycie energii?

Samsung i kilku innych producentów smartfonów wypuściło swoje pierwsze telefony obsługujące 5G w 2019 roku. Apple z kolei wskoczyło na pasmo 5G dopiero jesienią 2020 roku, wprowadzając nowy standard w całej linii produktów iPhone’a 12. Wydaje się, że to był bardzo dobry ruch i wyczucie odpowiedniego momentu, bo firma z Cupertino sprzedała więcej smartfonów w ciągu ostatnich trzech miesięcy 2020 roku niż jakakolwiek firma kiedykolwiek wcześniej w ciągu jednego kwartału.

Debiut smartfonów Apple’a z obsługą sieci 5G niewątpliwie zdecydowanie przyspieszył rozwój nowej technologii i coraz więcej dużych miast w krajach na całym świecie pokrytych jest w części zasięgiem sieci 5G.

Według szacunków z najnowszego raportu firmy Ericsson (Mobility Report), liczba kupionych smartfonów 5G na całym świecie wzrośnie do 600 milionów do końca tego roku, prawie trzykrotnie w porównaniu z rokiem 2020.

Sprawdź, jak wyglądały prognozy przyjęcia sieci 5G (wg aktywnych smartfonów), które Ericsson przewidywał w 2019 roku – trochę niedoszacowano…

Do 2022 roku smartfony z obsługą sieci komórkowej 5G staną się de facto standardem – według szacunków firmy Ericsson liczba nowych aktywacji przekroczyć ma bowiem 1 mld sztuk!

źródło: Ericsson Mobility Report | Statista