Długo wyczekiwana aktualizacja Gmaila na iOS-a już jest!

Google wreszcie wydała aktualizacje kolejnych swoich aplikacji mobilnych na urządzenia z systemami iOS i iPadOS po miesiącach ciszy.

Etykieta prywatności aplikacji Gmail na iOS (1 marca 2021 r.)

Firma Google zaktualizowała aplikację Gmail na iOS-a po raz pierwszy od 3 miesięcy – nowa wersja oznaczona numerem 6.0.210124 datowana jest na 1 marca 2021 roku. Uaktualnienia pojawiły się także dla aplikacji Meet, Arkusze, Dokumenty, Kalendarz i Google Tasks. Oprócz tej ostatniej obsługującej teraz widżety pod systemem iOS 14, są to drobne aktualizacje skupione wokół poprawek błędów i ulepszeń wydajności.

To pierwszy raz, kiedy Google wprowadziło nowe wersje tych aplikacji, odkąd Apple zaczęło zmuszać deweloperów zewnętrznych do przesyłania informacji dotyczących prywatności. W lutym Google zaktualizowało kilka razy aplikację YouTube.

Jednak niektóre inne główne aplikacje Google’a na iOS są od grudnia bez uaktualnień. Firma nie wprowadziła żadnych zmian w aplikacji Chrome od listopada, a najnowszą wersję aplikacji Dysk na iOS-a wydała 7 grudnia 2020 roku, dzień przed tym, jak firma Apple wprowadziła obowiązkowe etykiety prywatności. Strona aplikacji Dysk w sklepie App Store zawiera teraz etykietę prywatności, ale Chrome wciąż nie.

źródło: Google | App Store | Engadget