„Deep Nostalgia” ożywia bardzo stare zdjęcia

Sztuczna inteligencja w ogólnodostępnym narzędziu Deep Nostalgia™ ożywia bardzo stare fotografia, zamieniając je na animacje.

Oparta na sztucznej inteligencji usługa Deep Nostalgia™, która animuje statyczne zdjęcia, stała się hitem na Twitterze w miniony weekend, ponieważ ludzie najwyraźniej próbowali stworzyć najbardziej przerażające fałszywe „wideo”. Wydaje się to fajnym pomysłem w teorii, ale jest też trochę przerażające. Usługa Deep Nostalgia, oferowana przez internetową firmę genealogiczną MyHeritage, wykorzystuje sztuczną inteligencję licencjonowaną od D-ID, aby tworzyć efekty poruszania nieruchomego zdjęcia. To trochę jak funkcja zdjęć Live Photo pod systemem iOS, która dodaje kilka sekund wideo, aby pomóc użytkownikom smartfonów znaleźć najlepsze ujęcie.

Ale w Deep Nostalgia można przerabiać zdjęcia zrobione dowolnym aparatem, a nawet skany i tchnąć nie w „życie”. Program wykorzystuje nagrane wcześniej filmy-wzorce przedstawiające ruchy twarzy i stosuje te, które najlepiej pasują do danego zdjęcia. Jego celem jest umożliwienie przesyłania zdjęć zmarłych bliskich nam osób i zobaczenia ich w „ruchu”, co wydaje się cudownym pomysłem.

Zobacz także: Przedwojenna Warszawa pokolorowana przez AI i Mariusza Zająca

Użytkownicy muszą założyć darmowe konto na MyHeritage, a następnie przesłać zdjęcie. Sam proces jest zautomatyzowany; witryna ulepsza obraz przed jego animacją i utworzeniem GIF-a. W pytaniach i odpowiedziach czytamy, że witryna nie udostępnia zdjęć żadnym stronom trzecim, a na jej stronie narzędzia znajduje się komunikat „Zdjęcia przesłane bez ukończenia rejestracji zostaną automatycznie usunięte w celu ochrony Twojej prywatności”.

Oczywiście program stał się czymś w rodzaju generatora memów na Twitterze, a użytkownicy próbują wykorzystać sztuczną inteligencję do granic jej możliwości. Archeolog wykorzystał zdjęcia starożytnych posągów i tak, niektóre z nich miały puste oczy.

Deep Nostalgia może obsłużyć tylko pojedyncze ruchy twarzy, więc nie będziesz w stanie reanimować mumii, aby wyglądała jakby chodziła. Możesz przesłać pięć zdjęć za darmo do narzędzia, po czym musisz przejść na płatne konto.

Zastanawiam się, czy może są jakieś zdjęcia, które najlepiej pozostawić nieanimowane? Osobiście obawiam się przesyłania zdjęć do jakiejkolwiek witryny i myślę, pomimo ostrzeżeń dotyczących prywatności. Ale jeśli masz zamiar wypróbować Deep Nostalgia na stronie narzędzia, przygotuj się na surrealistyczne doświadczenie. Sztuczna inteligencja jest przerażająco dobra!

źródło: