Tani i dobry router Mercusys MW305R

Szukasz dobrego bezprzewodowego routera do 40 zł? Router Mercusys MW305R do 300 Mb/s od tańszej marki TP-Link powinien Ci wystarczyć!

Router Mercusys MW305R

Jeżeli nie chcesz dużo wydać na router bezprzewodowy, a chcesz cieszyć się przyzwoitą siecią bezprzewodową w swoim domu, to tani router Mercusys MW305R w standardzie N powinien w zupełności Ci wystarczyć. Mercusys to marka należąca do TP-Link, który słynie z bardzo dobrej jakości urządzeń sieciowych, więc można ufać, że standardy są zachowane. MW305R zapewnia bezprzewodową prędkość transmisji do 300 Mb/s (w częstotliwości 2,4 GHz) oraz płynny przekaz danych wrażliwych na zakłócenia – na przykład transmisja wideo w jakości HD, gry online czy pobieranie dużych plików.

Może Cię zainteresować także: Przyspieszyłem Wi-Fi dzięki TP-Link Archer C80

Dzięki postępom w obszarze R&D Mercusys stworzył router o wymiarach 169 x 116 x 35 mm, który mieści się w dłoni bez zmniejszania jego wydajności. Komponenty najwyższej jakości, takie jak chipset MediaTek sprawiają, że MW305R jest nie tylko bardzo mały, ale i bardzo mocny.

Firma nie zapomniała także o designie i jakości materiałów. Biała obudowa i anteny utrzymane są w prostym wzornictwie, które będzie pasować do każdego pomieszczenia i dyskretnie zleje się np. z białą ścianą.

Najpierw przyjrzyjmy się podstawowym funkcjom urządzenia

2,4 GHz

obsługuje standard Wi-Fi 802.11ngb do 300 Mb/s (2,4 GHz)

3 anteny 5dBi 

zwiększają siłę, zasięg i stabilność sygnału

konfiguracja

łatwa i szybka konfiguracja urządzenia

Bezprzewodowe prędkości do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz z łatwością spełniają najbardziej wymagające potrzeby w zakresie sieci domowej.
Wygodna, kompaktowa konstrukcja, wysokiej jakości komponenty, w tym chipset MediaTek, stanowią rdzeń routera, dzięki czemu jest mały i wydajny.

Jak skonfigurować router Mercusys MW305R?

Instalacja jest bardzo łatwa i trwa kilka minut. Możesz to zrobić w 3 krokach, bez konieczności wykonywania skomplikowanej konfiguracji:

 1. Utwórz unikalne hasło.
 2. Wybierz usługę internetową i wpisz wymagane informacje.
 3. Ustaw nazwę swojej sieci bezprzewodowej (SSID) i hasło.
Konfiguracja routera Mercusys MW305R

Przyciskiem WPS możesz szybko nawiązać szyfrowane połączenie bezprzewodowe, naciskając przycisk WPS.

Sieć dla gości: możesz stworzyć oddzielne sieci dla siebie i swoich gości, aby zapewnić bezpieczeństwo. Przed rozpoczęciem konfiguracji trybu routera (ap), wykonaj fizyczne połączenie urządzenia, jak na poniższym schemacie.

Fizyczne podłączenie routera Mercusys MW305R

Jeśli to możliwe, zapewnij połączenie przewodowe między komputerem a routerem. Jeśli nie jest to możliwe, bezprzewodowy identyfikator SSID (nazwa sieci bezprzewodowej) jest zapisany na etykiecie na spodzie routera TP-Link Mercusys MW305R. Znajdź identyfikator SSID (nazwę sieci bezprzewodowej) na liście sieci Wi-Fi i nawiąż połączenie.

 • Otwórz przeglądarkę na urządzeniu, które podłączyłeś do TP-Link Mercusys MW305R i wpisz adres mwlogin.net w linii adresowej i naciśnij Enter. Utwórz hasło składające się z co najmniej 6 znaków w sekcji New Password (Nowe hasło).
 • Kliknij OK. Jeśli uzyskujesz połączenie internetowe z innego modemu (routera) za pomocą połączenia kablowego, wybierz opcję Dynamic IP (Dynamiczny adres IP) w sekcji Connection Type (Typ połączenia).
 • Następnie kliknij OK. Na wyświetlonej stronie możesz zmienić identyfikator sieci bezprzewodowej SSID lub użyć istniejącego.
 • Następnie utwórz hasło (dla sieci bezprzewodowej).
Panel konfiguracyjny Mercusys w przeglądarce

Na koniec, sprawdź adresy IP przechodzące przez połączenie WAN, klikając menu Network (Sieć). Jeśli adresy IP pojawiają się normalnie w tej sekcji, nie ma problemu. Ponadto możesz przejść do różnych stron, aby sprawdzić, czy istnieje połączenie i z jakimi urządzeniami.

Specyfikacja techniczna routera Mercusys MW305 R

wymiary169 x 116 x 35 mm
obsługiwane standardyWi-Fi
IEEE 802.11n/b/g 2,4 GHz
prędkości sieci Wi-Fi2,4 GHz: do 300 Mb/s (802.11n)
liczba anten3 stałe anteny dookólne 5dBi
procesor1,2 GHz
porty3 porty LAN 10/100Mb/s
1 port WAN 10/100Mb/s
typy sieci WANdynamiczne i statyczne przydzielanie adresów IP, PPPoE, PPTP, L2TP
obsługiwane protokołyIPv4
przyciskiWPS/Wi-Fi, zasilanie, reset
szyfrowanie sieci Wi-FiWEP 64/128/152-bitów / WPA / WPA2,WPA-PSK / WPA2-PSK
ochrona siecizapora sieciowa SPI, kontrola dostępu, wiązanie adresów IP i MAC, Application Layer Gateway
inne funkcjekontrola rodzicielska/dostępu
zarządzanie lokalne i zdalne
certyfikatyCE, ROHS

Dla kogo router MW305R?

Jeżeli szukasz taniego i szybkiego sposobu na rozbudowę swojej sieci domowej – nie tylko dla urządzeń typu smart home, które działają w paśmie 2,4 GHz – to ten tani router marki Mercusys powinien Ci wystarczyć.

W cenie do 40 zł otrzymujesz kompletny router dla sieci bezprzewodowej do 300 Mb/s działającej w paśmie 2,4 GHz. Jeżeli nie chcesz przepłacać i cieszyć się stabilnym Wi-Fi w domu, to MW305R będzie trafionym wyborem.

ZALETY ⬆

 • bardzo niska cena (od 38 zł)
 • 3 anteny
 • 2,4 GHz do 300 Mb/s
 • bardzo szybka i łatwa konfiguracja przez przeglądarkę
 • świetny do stworzenia osobnej sieci dla urządzeń smart (IoT)

WADY ⬇

 • brak gniazda USB
 • krótki kabel zasilacza
 • brak pasma 5 GHz

Ile kosztuje router i gdzie kupić?

Opakowanie routera Mercusys MW305R

Mercusys MW305R

od38,99 zł

stan na 23 lutego 2021 r.

źródło: testy redakcji