Dziś 24 lutego, czyli Dzień Twin Peaks!

Fani serialu „Miasteczko Twin Peaks” doskonale wiedzą, co wydarzyło się 24 lutego – oto, co musisz wiedzieć o Twin Peaks Day.

Agent Cooper – Dzień Twin Peaks – 24 lutego

Czym jest Dzień Twin Peaks?

Dzień Twin Peaks (oryg. Twin Peaks Day) przypada na 24 lutego – dzień, w którym świętują fani kultowego serialu telewizyjnego. Ten serial już od tylu jest tak mocno kultowy i tak bardzo zmienił historię seriali telewizyjnych, że nie sposób przyznać mu swojego dnia! Z kolei miasteczka Noqualmie i North Bend, w których kręcono wiele plenerowych ujęć do serialu, w 2018 roku oficjalnie ogłosiły 24 lutego Dniem Twin Peaks. Ale dlaczego 24 lutego? To dzień, w którym agent Cooper (Kyle MacLachlan) po raz pierwszy przybył do miasteczka, aby zbadać morderstwo Laury Palmer i wypowiada kultową kwestię:

Diane, jest 24 lutego, godzina 11:30. Wjeżdżam do Twin Peaks. 8 km na południe od granicy kanadyjskiej, 19 na zachód od granicy stanu. Po raz pierwszy widzę tyle drzew(…)

Chociaż nigdy nie spotkaliśmy Diane w oryginalnym serialu z 1990 roku, została ona ostatecznie ujawniona w kolejnym sezonie serialu z 2017 roku, Twin Peaks: The Return – w rolę Diane wcieliła się Laura Dern.

W zeszłym roku Kyle MacLachlan uczcił ten dzień na TikToku, odtwarzając swoją pierwszą scenę. W poście jeździ stacjonarnym rowerem na ręcznie malowanym tle. Musicie zobaczyć to sami:

@kyle_maclachlan

Diane, it’s 11:30 am, February 24th. Entering the town of TwinPeaks…and TikTok.Tag me in your duets today and I’ll share some of my favorites ?☕️?

♬ original sound – Kyle MacLachlan

MacLachlan zachęcał również innych użytkowników do robienia duetów z postem dla zabawy.

Obejrzyjmy tę kultową scenę jeszcze raz:

Czy będzie więcej sezonów Twin Peaks?

W zeszłym roku David Lynch powiedział, że czwarty sezon Twin Peaks jest mało prawdopodobny. Niezależnie od tego, niektórzy fani teoretyzowali, że czwarty sezon może być w przygotowaniu po tym, jak David Lynch zamieścił filmik na YouTubie z prognozą pogody.

Jak się okazało, Lynch zapowiedział, że będzie kontynuował swoje codzienne prognozy pogody na YouTubie, które rozpoczął podczas pandemii COVID-19 w 2020 roku. Początkowo reżyser planował zrobić sobie przerwę od swoich filmów o pogodzie, ale poruszyła go życzliwość widzów.

Jest 1 lutego 2021 r. i poniedziałek. To dzień, w którym zamierzałem ogłosić, że zamierzam zrobić sobie przerwę od sporządzania prognozy pogody i wybrania numeru dnia. Ale potem przeczytałem wczorajsze komentarze i po raz kolejny dotarło do mnie, jak wspaniałą grupą jesteście wszyscy, którzy subskrybujecie lub odwiedzacie David Lynch Theatre – powiedział Lynch.

Chociaż być może nigdy nie zobaczymy kolejnego sezonu Twin Peaks, nadal możemy dołączyć do Twin Peaks Day.

Zalecamy świętowanie przy filiżance cholernie dobrej kawy, ciastku z wiśniami i jeszcze raz obejrzyjcie Miasteczko Twin Peaks, zanim nadejdzie wiosna!

źródło: Gizmodo