Tesla zarobiła więcej na bitcoinach niż sprzedaży samochodów

Inwestycja Tesli w bitcoiny podobno przyniosła w tym roku większy zysk niż sprzedaż samochodów w całym 2020 roku!

Tesla i bitcoin - ikony

Firma Tesla ujawniła 8 lutego, że kupiła bitcoiny za 1,5 miliarda dolarów. The Times of London podał, że jeśli wartość kryptowaluty utrzyma kurs, to firma Elona Muska podobno osiągnie zysk w wysokości 930 milionów dolarów – to prawie 30% więcej niż firma zarobiła na sprzedaży swoich samochodów w 2020 roku. W miniony piątek kryptowaluta przebiła poziom 55 000 USD (ok. 204 tys. zł), podnosząc swoją kapitalizację rynkową powyżej 1 biliona USD. Oznacza to, że jeśli Tesla posiada taką samą wartość bitcoinów jak 31 stycznia, to od stycznia osiągnęła zysk w wysokości około 930 milionów dolarów. DLa porównania zysk ze sprzedaży pojazdów elektrycznych przyniósł 721 milionów dolarów.

Sprawdź także: Altrui.st, czyli kryptowaluty w służbie dla potrzebujących

Historyczny wzrost Bitcoina był źródłem debaty w społeczności inwestorów, a wielu obawia się, że jego 546% wzrost rok do roku (według danych CoinDesk) mógł stworzyć bańkę i oznaczenie UBS, że aktywa mogą być „bezwartościowe”.

Jednak CEO Tesli Elon Musk, bronił inwestycji. „Posiadanie bitcoina, który jest po prostu mniej głupią formą płynności niż gotówka, jest wystarczająco ryzykowne dla firmy z S & P500” – napisał na Twitterze Musk w czwartek, odpowiadając na wywiad Bloomberga z CEO Binance Changpeng Zhao.

Oryginalna inwestycja bitcoinowa Tesli została ujawniona 8 lutego – firma kupiła bitcoin o wartości 1,5 miliarda dolarów w styczniu. Firma ogłosiła również, że planuje rozpocząć akceptację kryptowaluty jako formy płatności w najbliższej przyszłości (za CNBC).

Akcje Tesli wzrosły o 2%, a bitcoin również osiągnął wówczas rekordowy poziom 44 795,20 USD.

Pomimo, że dyrektor generalny JPMorgan Jamie Dimon nazwał bitcoina „odrobiną oszustwa” w 2017 roku, inwestorzy instytucjonalni zaczynają zwracać uwagę na kryptowalutę. Nawet JPMorgan promuje teraz argumenty przemawiające za tym, że cena bitcoina osiągnęła 146 000 USD, ale niedawna notatka opublikowana przez firmę sugerowała, że ​​Bitcoin był wart tylko 25 000 USD przy tak wysokim poziomie bieżącej zmienności.

Dziennik WSJ poinformował, że nawet BNY Mellon, najstarszy bank w Ameryce, zaczął parać się bitcoinem. Wszystkie oczy zwrócone są teraz na kolejną instytucję, która zainwestuje w tę kryptowalutę.

Jeśli jesteś dyrektorem generalnym firmy i myślisz o dodaniu #Bitcoin do swojego bilansu, nadal masz możliwość wczesnego wdrożenia. Ale nie na długo – napisał na Twitterze Tyler Winklevoss, miliarder i współzałożyciel kryptowaluty Gemini.

źródło: Business Insider