Zremasterownane „Diablo II: Resurected” jeszcze w tym roku!

Nowa zremasterowana wersja HD kultowej gry „Diablo II: Resurected” pojawi się jeszcze w tym roku na komputery PC i konsole.

Diablo II: Resurected (remaster 2021) Blizzard

Blizzard zapowiedział podczas BlizzConline 2021, że remasteruje Diablo II: Resurected. Jeszcze w tym roku będzie można ponownie zagrać w klasyczną grę RPG akcji na komputerach PC i popularnych konsolach, z obsługą cross-progresji między platformami. Remaster będzie zawierał zarówno oryginalną grę, jak i doskonałe rozszerzenie Lord of Destruction. Oprócz aktualizacji grafiki w celu wykorzystania nowoczesnych technologii renderowania i oświetlenia, Blizzard powiedział, że zmodernizował wszystkie 27 minut zdjęć z Diablo II.

Będziesz mógł grać w pięcioaktową historię D2 z maksymalnie siedmioma innymi osobami. Ulepszenia jakości życia, takie jak większa skrytka i brak konieczności przenoszenia przedmiotów między bohaterami przez muła, sprawiają, że doświadczenie rozgrywki będzie przyjemniejsze niż 20 lat temu.

Powrót ponadczasowego klasyka

Diablo® II: Resurrected™ to zremasterowana wersja legendarnej fabularnej gry akcji Diablo® II. Wyrusz w pościg za tajemniczym Mrocznym Wędrowcem i stań do walki ze sługami piekieł, aby poznać losy demonicznych braci wchodzących w skład Mrocznej Trójcy: Diablo, Mefista i Baala. Na komputerach PC gra będzie obsługiwać rozdzielczości aż do 4K (2160p). Najważniejsze funkcje Diablo II: Resurrected:

Blizzard wyda Diablo II: Resurrected na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Grę można już zamawiać w przedsprzedaży za 40 USD, a aplikacja jest także otwarta do publicznych testów beta.

Diablo II: Resurrected obejmuje całą zawartość gry Diablo II oraz epickiego dodatku Diablo II: Lord of Destruction®. Przedrzyj się przez zamarznięte groty, budzące grozę grobowce pełne nieumarłych monstrów i skute lodem pustkowia, by w końcu wspiąć się na sam szczyt góry Arreat i powstrzymać mroczne knowania Baala, Pana Zniszczenia. Rozpętaj piekło z pomocą dwóch grywalnych klas postaci wprowadzonych w dodatku do Diablo II. Mowa o przebiegłej zabójczyni, mistrzyni pułapek i magii cienia, oraz o druidzie – nieustraszonym zmiennokształtnym i przywoływaczu, który rozkazuje siłom natury.

Najważniejsze zmiany w zremasterowanym D2

  • Odświeżona grafika: odrodzone z popiołów potwory, bohaterowie, przedmioty i zaklęcia.
  • Epicka fabuła podzielona na pięć porywających aktów.
  • Rozgrywka w klasycznym stylu: znane i lubiane Diablo II zachowane dla potomności.
  • Usprawnione wsparcie dla platformy Battle.net.
  • Planowana obsługa progresji międzyplatformowej: kontynuuj przygodę na dowolnej platformie.
  • I wiele więcej!

źródło: Blizzard | Engadget