„Polityka” ma nową aplikację mobilną

Tygodnik „Polityka” udostępnił swoją nową aplikację mobilną na urządzenia z systemami iOS i Android – sprawdź, co nowego?

Nowa aplikacja tygodnika „Polityka”

Nowa aplikacja Polityka: Tygodnik News Audi‪o‬ jest prosta i intuicyjna w obsłudze, oferuje nowoczesne rozwiązania i sprawia, że czytanie jest przyjemne. „Polityka” od dekad jest symbolem wartościowych treści, a jej nowa aplikacja ma pozwolić czytelnikom łatwo i komfortowo korzystać z bogatej oferty największego tygodnika w Polsce. Na dowolnym urządzeniu, w dowolnym miejscu i o dowolnej porze.

Najważniejsze funkcje nowej aplikacji „Polityki”:

  • stały dostęp do najnowszych i najważniejszych wiadomości,
  • tryb offline,
  • tryb nocny (ciemny),
  • treści pogrupowane na kategorie, m.in.: kraj, świat, kultura, rynek, nauka i zdrowie, historia, społeczeństwo,
  • dostęp do półki z zakupionymi numerami „Polityki” i innych czasopism z oferty wydawnictwa,
  • wybór ulubionych autorów i tematów,
  • możliwość odsłuchania artykułów i wyboru tempa czytania,
  • dostęp do podcastów i newsletterów „Polityki”,
  • funkcja zapisywania najciekawszych artykułów,
  • łatwy dostęp do procesu zakupu cyfrowej subskrypcji „Polityki”.

Ponad 75 proc. cyfrowych czytelników „Polityki” korzysta z naszych treści na urządzeniach mobilnych. Nową aplikację zaprojektowaliśmy głównie z myślą o ich wygodzie i przyjemności czytania. Łagodnie dostosowuje się do odbiorcy, proponuje mu indywidualny dobór tematów i ulubionych autorów, pozwala kontrolować częstotliwość powiadomień, ustawić tryb offline i wybrać tempo czytania tekstów przez lektora – mówi Joanna Chmielecka, dyrektor pionu cyfrowego „Polityki”.

Twórcom aplikacji zależy aby czytelnik „Polityki” był rzetelnie poinformowany, otrzymywał istotne wiadomości i odpowiedzi na nurtujące go pytania. Intuicyjna i prosta nawigacja aplikacji, podział tematów na sekcje i kategorie, dostosowywanie się do zainteresowań użytkownika pozwolą mu odkrywać coraz większe pokłady naszej dziennikarskiej oferty.

Podczas tworzenia aplikacji, położono szczególny nacisk na to, aby zaoferować odbiorcom rozwiązania na najwyższym światowym poziomie a także aby aplikacja w niemal niedostrzegalny sposób ułatwiała korzystanie z różnorodnych treści i dostosowywała się do potrzeb czytelników. I po trzecie, aby pomagała w korzystaniu z nowych, internetowych formatów: podcastów, newsletterów czy artykułów audio.

Po otwarciu aplikacji użytkownik kierowany jest do zakładki Dzisiaj, która składa się aktualnych informacji serwisu Polityka.pl. Są to między innymi najnowsze informacje, wybrane komentarze i analizy, reportaże oraz wywiady. Stąd można łatwo przejść do najnowszego numeru „Polityki” i innych czasopism z oferty wydawnictwa, podcastów, a także rysunków Andrzeja Mleczki i Jana Kozy.

Sekcja Dla Ciebie to miejsce, które komponuje sam czytelnik, a aplikacja podąża za jego zainteresowaniami. Znajdują się tu teksty wybranych przez siebie autorów „Polityki” oraz tematy, które szczególnie nas interesują. W tym miejscu możemy wrócić do zapisanego artykułu, którego lekturę odłożyliśmy na później.

Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej tygodnika „Polityka”
Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej tygodnika „Polityka”

W osobnej sekcji Audio można odsłuchać kilkanaście wybranych materiałów z najnowszego numeru „Polityki” (tempo czytania przez lektora można ustawić według własnych preferencji), a także podcasty przygotowywane co tydzień przez naszą redakcję.

Oczywiście wieczorem można skorzystać z trybu nocnego, a w podróży z możliwości pobierania treści do trybu offline.

Nową aplikację pobierzesz ze sklepu App Store i Gogle Play:

źródło: Polityka